Kezdőoldal » Otthon » Kert » A leírásom alapján ez milyen...

A leírásom alapján ez milyen pók, amelyik a kertünkben él?

Figyelt kérdés

Már kétszer találtam a kertben, földben ilyen pókot. A lyuk, amelyikben él, teljesen szabályos, kb. 1-2 cm átmérőjű és függőleges. Eddig mindig azt vettem észre, hogyha tettem rá földet vagy tettem bele kavicsot, akkor másnapra újra ugyanolyan szabályos volt, mint azelőtt. (Hozzáteszem, mind a kétszer kemény földben, nem felásottban láttuk meg.) Sajnos tegnap megláttam, ki lakik benne :( Olyan pókot láttam, amelyik szőrös, fekete-csíkos és nagyon gyors. És nagy volt, el sem hittem, hogy oda megy be. A madárpókhoz tudnám hasonlítani, vastagak voltak a lábai, kb. 3-4 cm volt csak az a rész, amit láttam belőle, mikor visszabújt a lyukba.

Egyrészt pókiszonyom van, másrészt kisgyerekeim játszanak a kertbe, nem akarom, hogy megcsípje őket. Vidéken nőttem fel, még ott sem láttam ekkorát, nemhogy itt, Budapesten. Tudom, hasznos állat, de szeretném, ha a kertünktől távol maradnának.


2008. szept. 25. 07:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
helyesbítés: "kertbe" helyett kertben, lemaradt az -n.
2008. szept. 25. 07:36
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a Szongáriai cselőpók lesz. Keress rá a neten és nézd meg a képeket! Na, az?
2008. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem, tényleg az! Köszi, hogy a leírtak alapján így felismerted!!! Már csak az a gond, hogy a cikkeket nem merem elolvasni, mert mindenhol kint van a képe és még így is félelmetes. :( Esetleg ha tudsz róla valamit, megírnád? Előre is köszi!
2008. szept. 25. 09:16
 4/14 anonim válasza:
88%

szia én találtam egy cikket,idézem a lényeget :

"Ez egy őshonos faj, vagy a pokoli vagy a szongáriai cselőpók a 2 között nem sok különbség van, annyi hogy a lábaik hajlata alulról más színű.nappali vadász, van mérge. a második legerősebb mérgű pók magyarországon, de emberre nem veszélyes. mármint nem a mérge, hanem azért nem mert nem harap meg. csak zsákmányállatra használja a csáprágóit, amivel átszúrja a kitinjüket is és a mérgét emésztőenzimekkel együtt belefecskendezi majd kiszívja az egesz lágy belső részét az áldozatnak.

én egyszer kézbefogtam az egyik lábánál fogva és igen harcias volt. belém is harapott, retkesül fájt, mintha egy erős nagy körmű ember a bőrödbe csípne tiszta erőből.a mérgét szerencsére nem tapasztaltam mert nem tudta átszúrni a bőrömet, hiába harapott kurva erősen"

2008. szept. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Váááá! De undi! Nem irigyellek! Én nem is tudtam, hogy nálunk ilyenek is vannak! Hatalmas!!
2008. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

jaj nem,nem engem harapott meg:) csak nem volt kedvem átfogalmazni a talált cikket,ezért lerövidítettem..amugy vannak az országban ilyen pókok :S de már alig-alig éppen ezért védett faj ha jól rémlik vmi 2000ft körüli a becsült értéke..akit érdekel a forrás,az nézze meg az összes hozzászólást,lehet találni még érdekes "dolgokat" :)

[link]

2008. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is csak annyit tudok, hogy védett faj, a szikes talajt kedveli. Az embert nem támadja, ha nem háborgatják, de ha megfogod előfordulhat, hogy megmar. Mérge van, de az az emberre nem veszélyes.
2008. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nem vagyok valami boldog :( Remélem, csak kb. 60-70 évente szaporodik... :)
2008. szept. 25. 14:13
 9/14 A kérdező kommentje:

Attól nem kell félni, hogy megfogom :)

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a félelmem miatt bevonzom :(

Na mindegy, ha ilyesmi történne, az esti híradóban hallani fogtok rólam :))

2008. szept. 25. 14:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden évben előkerül egy-egy. Amikor elkezdődik az aratási szezon elmenekülnek a földekről az állatok. (olyankor nem kell a macskáknak se a Wiskas, mert pockot esznek minden nap) Hol a szennyestartóból, hol az ebédlő függönyéről kell levadászni. Én bedobozolom, aztán elviszem a rétre, és elengedem. Nekem eddig mindig nyugodt volt, simán engedte magát megfogni.
2008. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!