Kezdőoldal » Otthon » Kert » A leírásom alapján ez milyen...

A leírásom alapján ez milyen pók, amelyik a kertünkben él?

Figyelt kérdés

Már kétszer találtam a kertben, földben ilyen pókot. A lyuk, amelyikben él, teljesen szabályos, kb. 1-2 cm átmérőjű és függőleges. Eddig mindig azt vettem észre, hogyha tettem rá földet vagy tettem bele kavicsot, akkor másnapra újra ugyanolyan szabályos volt, mint azelőtt. (Hozzáteszem, mind a kétszer kemény földben, nem felásottban láttuk meg.) Sajnos tegnap megláttam, ki lakik benne :( Olyan pókot láttam, amelyik szőrös, fekete-csíkos és nagyon gyors. És nagy volt, el sem hittem, hogy oda megy be. A madárpókhoz tudnám hasonlítani, vastagak voltak a lábai, kb. 3-4 cm volt csak az a rész, amit láttam belőle, mikor visszabújt a lyukba.

Egyrészt pókiszonyom van, másrészt kisgyerekeim játszanak a kertbe, nem akarom, hogy megcsípje őket. Vidéken nőttem fel, még ott sem láttam ekkorát, nemhogy itt, Budapesten. Tudom, hasznos állat, de szeretném, ha a kertünktől távol maradnának.


2008. szept. 25. 07:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pókbuzi, de a szongi szerintem a legtutibb pók! Gyermekkorom óta nem láttam. Akkor mindegyikünknek volt a haverokkal, otthon tartottuk, néha összeeresztettük őket egymással, vagy egy imádkozó sáskával.

Én írígyellek. A gyerekemnek már csak állatkertben tudok ilyet mutatni! Hála néked urbanizáció, környezetszennyezés, fejlődő világ!

2008. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
0%
fogd egy ásót és ha meglátod üsd le. engem nem érdekel, hogy milyen pók, én leütném. amúgy én is arachnofóbiás vagyok. :)
2008. okt. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
a szongáriai cselőpók védett faj??? alig van belőle?? több tízezer van belőle..kisebb madárpók méretűre nő..a fővárosi állatkertben gondoztak több évig egy nőstényt..fejtor és potroha 4,5cm volt..cérnán szurokgolyóval elő lehet csalogatni..csáprágoit beleményeszti a golyoba..rágogumi is jo..gyerekkoromban sokat fogtam igy..
2009. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Sziasztok!

Mi anno (mikor pici voltam, lehettem 6 vagy 7 éves) a vidéki lakásunk bejárati ajtaja felett találtunk egy pókot, nem tudom, milyen lehetett, pont ezért írok, hátha valaki még tudna nekem segíteni. Nem tudom honos-e M.o-n, de szerintem nem... Mert amit írtatok szongáriai, az tarka, ez meg olyan hót fekete volt mint az éjjel. Jah, mellékesen összehúzva akkora volt mint egy átlagos tinicsaj ökölbe szorított keze xD Anyám elmondása szerint a mézes üvegbe alig akart beleférni. Kérek valami tanácsooot, köszi!

2011. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!