Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Pár napja vettem egy...

Üdv! Pár napja vettem egy husqvarna 135 tipusú láncfűrészt. Vágtam vele kb 10 percet utánna leraktam, most meg pár nap után látom, hogy egy kissebb olajtócsa van alatta?

Figyelt kérdés
Ez mennyire normális egy 10 percet használt fűrésznél? Ha visszaviszem vissza kérhetem az árát vagy már csak esetleg javítani fogják?

2016. máj. 28. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kis lánc olajtól még nem kell megijedni.
2016. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pandas74 ***** válasza:

Szerintem ne csinalj ilyesmit.....meg azt gondolnak,hogy nem ertesz hozza!

A lancot egy beepitett olajszivattyu keni,hogy csokkentse a surlodast.egyes tipusoknal csak a lanc forgasa kozben mukodik a szivattyu,masoknal a motor mukodesevel egyutt.Amikor a gepet leallitod,az elozoleg a vezetolemezre ,lancra szivattyuzott olaj (vagyis ami a z olajtartalybol kiszivattyuzasra karult)le fog folyni a geptesten a gep ala.Ez teljesen normalis jelenseg,az lenna a baj ha nem igy lenne.

Ha van olvasdd el a hasznalati utmutatot,ha ismered es betartod az abban leirtakat,akkor kevesebbet aggodsz olyan miatt amiert nem kene.

2016. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ok értem én, nem most kezdem el láncfűrésszel dolgozni, de azért két tenyérnyi olaj mégis csak sok szerintem. Meg most odébb vittem két nap után és akkor is volt alatta. Azért ennyi állás után le kellett volna csorognia annak az olajnak.
2016. máj. 28. 19:41
 4/7 Pandas74 ***** válasza:

Az olas viszkozitasa megfelelo?

Mas esetben az olajtartaly zarokupakjara gondolnek,legvegso esetben az olajtartaly repedesere(ilyennel meg nem talalkoztam soha).

2016. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Husqvarna olajjal használtam, annak tökéletesne kell lennie, betöltőnél nem szivárog. Vissza fogom vinni majd mondanak rá valamit.
2016. máj. 28. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó gyakorlat kiönteni az olajat egy külön erre a célra szentesített flakonba, de jónevű gépet olajdobáskor én is visszavinnék, mégpedig haladéktalanul. Talán csak nincs jól felrakva a cső, vagy hosszában repedt. Tesznek rá rendeset, van abból is bőven.
2016. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos repedés van a dologban a husqvarnánál ez gyakori jelenség sajnos, régi 135-ös 2007-es husky-nk is elrepedt anno.
2017. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!