Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsomot ültettem erkélyen...

Paradicsomot ültettem erkélyen, de lehet h túl sűrűn, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Boltban azt mondták, hogy ezt a fajtát szabad erkélyen ültetni, és 3-4 esével csíráztassam pohárban, viszont utána azt olvastam, hogy a gyökerüket nem szabad szétválasztani átültetéskor, viszont így kb kettesével vannak párban, a legnagyobb már kb 60cm magas, a legkisebb 30, utólag lehet vele kezdeni még valamit?

2016. máj. 31. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kiszedheted a kisebbeket kevés gyökérzettel és külön ültetheted. Ha a korábbinál mélyebbre ülteted, esetleg kissé elfektetve, a szár alsó részén is hajtanak majd gyökerek. Eközben nem szabad kiszáradnia. Jól regenerálódik.
2016. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De ha nincs szükséged ilyen sokra, akkor fogsz egy ollót, és földszinten elvágod a felesleget. Ne húzd ki, mert attól károsodik a megmaradók gyökere is.

Amúgy 2 maradhat együtt, ha elég nagy hozzá az edény.

Gondolom, valami determinált fajta. Ha rendes termést szeretnél, 1 szálnak kell legalább 5 l föld, 2 szálnak 8.

2016. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy nagy dobozban van 4 csoport, 3db dupla meg egy tripla szóval összesen 9 szár. Még nagyon kezdő vagyok, az idei az első ültetés. Azt írták, hogy 1:3 arányban kell szárított trágyát és földet, szóval 20 liter marha trágya van a dobozban és 60 liter főld (vékony trágya réteg, föld utána még egy vékony trágya réteg megint föld.. ezt vhol tanácsolták h így nőni fog majd). Fura, hogy pont a triplánál van a legnagyobb közel 60 centi magas már, a két társa meg 40-40. Félek elszedik egymás tápanyagét, vagy hogy nem fog termést hozni, elég földjük lesz így? Vagy vágjam ki a legkisebbeket a tövénél? Ha kivágom a legkisebbeket, a mellette egy csoportbqn lévőnek lehet baja? A kivágottnak nem rohad be a gyökere? Vagy azt is felhasználja majd a másik? Végülis a hónalj hajtásokat is visszadobálom a földjükre, azt írták valahol, hogy ez tápanyag nekik, ha nem kukába ddobom.
2016. máj. 31. 18:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyi föld elég, ha van elég légtér és fény nekik, azaz nem túl közel vannak egymáshoz.

Ha a föld virágföld, akkor szerintem sok hozzá a trágya, de ha nem látszódik gond, akkor oké így. Csak nem rétegezve kellett volna, hanem keverve.

A magasság nem minden, lehet, hogy pl. túl sötét hely miatt nyúlnak, nem erősödnek, ezt látni kellene.

2016. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
40cm szer 60cm-es 30cm mély dobozban vannak, a 4 sarkoktól közel 10cmre 2-2-2-3db (külön vödrökben is van 3db azok egyesével, picit később lettek kitéve). Milyen jelek mutatják, ha sok a trágya? Valóban virágföld, olvastam is róla, hogy nem szabad túl sok trágya, de máshol meg azt írták, hogy a virágföldhöz is kell 1:3 arány, mert anélkül nem lesz termés. Tehát ezek szerint jövőre inkább egyesével csíráztassam, inkább vödör hogy távolabb lehessenek, és nem kell trágya, vagy ha teszek bele akkor keverve, nem rétegelve? Utána olvastam egyébként, csak sok helyen teljesen különböző dolgokat írnak, gondolom tapasztalat.
2016. jún. 1. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, elég közel vannak egymáshoz, ha az enyém lenne, mindenhol csak 1-et hagynék, a többi kinyírnám (ollóval). Ha jól érzik magukat, úgyis nőnek erősen.

Ha túl sok a trágya, akkor nem szépek a növények.


Ha van elég helyed, akkor jövőre kettesével ültesd a poharakba (ha nem valami szuperdrága mag), aztán ha szépen megindultak, akkor nyírd ki az egyiket, így lesz biztosan elég, mert valamelyik majd csak jó lesz.

Vagy cserépbe veteményezz, aztán ha már jönnek az első megmaradó levelek, akkor pikírozd egyesével poharakba.

2016. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!