Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tujákat szerettünk volna a...

Tujákat szerettünk volna a teraszunkra, de olvastam, hogy különösen mérgező a levele és a termése. Pici gyerekünk van, és nem tudom így vegyünk -e?

Figyelt kérdés
Esetleg van más növény amit vehetünk helyette?
2010. ápr. 12. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kompatibilis volt a tuja és a pici gyerkőc, eszükbe nem jutott volna megkóstolni szerencsére :)
2010. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én kiskoromban véletlen sem gondoltam hogy tujából "falatozom":)Szerintem semmi baja nem lenne a kicsinek a tujától, mert biztos nem enne belőle, de ha igen, akkor is annyit nem tud, hogy valami komolyabb baja legyen, és különben sem hinném hogy megtörténne, főleg ha valamivel pl elkerítitek vagy nem tudom de nem hinném hogy előfordulna ez.
2010. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is felnőtt a gyerek a tujasövény mellett anélkül, hogy lelegelte volna :), de a szomszédunkban is 4 gyerkőc cseperedett fel egészségesen 2x25 m tujasövénnyel övezett kertben.

Nem hiszem, hogy emiatt aggódnotok kellene. Ezenkívül száz más kerti és szobai növény lehet mérgező, ha megeszi a gyerek, de egy csupasz betonplaccon mégsem élhetünk (akkor meg a szomszédból átlógó ágat vagy a parkban a bokrokat fogja kóstolgatni). Első perctől kezdve arra kell nevelni, hogy ne legelésszen a kertben, hidd el, hamar megtanulják a kicsik :).

2010. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2010. ápr. 12. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A gyermeked zsiráf?
2010. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!