Kezdőoldal » Otthon » Kert » A teraszunkra fészkelő kismadá...

A teraszunkra fészkelő kismadár pár (nem fecske) évek óta keseríti az életünket; tavasztól őszig nem győzök takarítani utánuk. Tudva valaki segíte hogyan lehet elűzni őket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet a fészkük alá kis deszkát szerelni, mint amit a fecskefészkek alá szoktak, hogy ne a teraszra menjen az anyag? Ha lehet, ne űzd el őket, hasznos jószágok.
2010. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Szűntesd meg a fészket,és rakj oda valamit,hogy ne tudják visszacsinálni.

Tudod hányan fognak ezért lepontozni engem??

És mind a nagy állatvédők,akik nem tudják,hogy milyen mocskot és fertőt csinálnak a madarak.

2010. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
És azt tudod, hogy egy fecskepár hány ezer szúnyogot eszik meg egy éjszaka alatt?
2010. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
62%

Mielőtt tényleg el akarnád űzni őket, előbb gondold át kicsit más szempontokból is ezt a problémát.

Először is: ha annyira utálnád őket, már rég leverted volna a fészket. De ezt valami nyilván meggátolja benned.

Másodszor: teraszod van, madárpár költözött hozzád.

Vagyis nem panelrengetegben laksz, ahol még a "madár se jár". (Jó, jó, persze, verebek, meg galambok vannak, de a kutyagumiba lépkedés egész éves probléma. Télen meg nem is látszik a hó alatt...)

Szóval, sokkal inkább természetközelben laksz. Lehet, hogy még nem tudod, de sokkal jobb neked, mint a panelosoknak, vagy a betonplaccos belvárosiaknak. (Jó esetben van kerted is, amit művelhetsz, ahol magadnak zöldséget, gyümölcsöt termelhetsz, ahová a barátokkal kiülhetsz... stb.)

És még a madarak is kedvelik a házadat.

Gondold át, hogy ez az odapiszkítós probléma tényleg akkora hatalmas probléma-e.

És ha esetleg még jó látni azt, ha ott költenek nálatok, akkor szegezz tényleg egy deszkát a fészek alá, és azt nem kell olyan gyakran takarítgatni... :)

2010. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

A NEM FECSKE az nálam azt jelenti, hogy NEM fecske, szóval az előző válaszoló benézte.

Nálunk verebek vannak, és tényleg sok kárt tesznek, mondhatnak akármit a városi panelprolik, meg az állatvédők.

2010. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem azok a madarak a rozsdafarkúak. Nálunk is ők laknak, nem bántjuk őket, senki ne merje bántani őket please

[link]

2010. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
pelenkát (deszkát) szoktak felszerelni, hogy arra menjen az anyag. Amúgy én úgy vagyok vele, hogy inkább pucolom utánuk a teraszt, mint szétzabáljanak a rovarok, meg azzal a tudattal kelljen élnem, hogy évek óta milyen jól megvoltak, én meg kihajítottam őket. Mintha most jönne egy óriás és felrúgná a házam, hogy zavarja őt.
2010. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valóban a rozsdafarkuak lesznek azok. Néhány éve építkeztünk, és ők még a mi beköltözésünk előtt elfoglalták a teraszt. Eleinte örültünk nekik mert minden reggel édes madárcsiripelésre ébredtünk. De azóta... a fészek építésekor napokig tele van a terasz szeméttel, a fiókák kikelésétől kezdve oda kakilnak az ebédlőajtónk elé, tavaly nyáron, amikor tanultak repülni több kismadár beleesett és belefulladt a gyerek medencéjébe... én is állatbarátnak tartottam magam eddig.
2010. júl. 5. 17:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se bántsd őket, inkább szerelj a fészek alá egy kis "tálcát" (deszkából, de akár egy régi virágkosár is lehet, mohával kibélelve, az még szép is), így abba potyogtatnak, nem a terasz kövére.


Ja és nem vagyok "városlakó panelproli", mint azt az egyik előbbi válaszadó elmésen megjegyezte minden védelmező hozzászólóról. Amúgy kihangsúlyoznám, hogy ott sem csak prolik élnek, mi több, zöldövezetben is él épp elég proli. Ne általánosítsunk és ne sértegessünk másokat.


Kertes házban élek, tele a kertünk (idén 11 db!!!) madárfészekkel, takarítunk bőven utánuk. Ahol olyan helyre sikeredett letelepedniük, mi is raktunk védelmet a fészek alá, így elég azt kipucolni időnként. Ellenben tele a kert csicsergő kismadarakkal.

2010. júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az panelprolizik, aki nagy nehezen összekapart egy 90éves kunyhóra lét, és most veri a mellét, hogy kertes háza van. Csak izé, aki hozzá jön álljon meg az utca végén és majd oda megy ő inkább.
2010. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!