Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kelt már ki valakinek ebayeről...

Kelt már ki valakinek ebayeről rendelt mag?

Figyelt kérdés

Valami aprót szeretnék az erkélyre, mint pl koktélparadicsom. Egy csomó érdekes magot látok neten, gondolom kínai eredetűek, viszont olcsó. Vannak ilyen kék, fekete paradicsom meg hasonló agymenések :)

Érdemes rendelni, vagy kár rá időt pazarolni, nem hajt ki?


2016. jún. 12. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

"Egy csomó érdekes magot látok neten"

Remélem nem az indiai kender keltette fel ennyire az érdeklődésedet. :-) Sok olyan növényfajta van, aminek a magja évtizedekig is csíraképes tud maradni. Szerintem ha kínából érkezik valamilyen mag, és tegyük fel, lassú a hajó, és egy éven belül ér ide, annak még úgy is bőven ki kellene kelni, ha megfelelő körülmények közé kerül.

2016. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja, nem, inkább a fekete és kék paradicsom hozott lázba :)

Igazad van, meg is rendeltem. Ha nem is hajt ki, ennél nagyobb anyagi kár sose érjen :)

2016. jún. 12. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy kék paradicsomot termő növény nem lesz belőle az biztos.

Sajnos a hozzád hasonló emberekből valakik nagyon jól megélnek.

2016. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána magának a paradicsomnak, ha valóban létezik akkor nyugodtan vedd meg. Én chili paprikát szoktam venni, eddig a legtöbb rendben volt, most is a kertben növögetnek. Viszont ha túl egzotikusnak tűnik valami akkor nézz utána. Árulnak "csöcs fát" is.

[link]



De ez pl egyértelműen nem létezik.

2016. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most már kár volt megrendelni.

Ha valami érdekességre van szükséged, akkor a tél folyamán rendeld meg, és akkor van esélye, hogy friss magot kapsz.

Most megrendelted, valamikor megkapod, aztán kikel, fejlődik jó lassan a nyári kánikulában, aztán ősz lesz, mire terem pár szemet, ha szerencséd van.

Április legeleje után már nem érdemes nekifogni a paradicsomozásnak.

Jövőre meg már vagy kikel ez a mag, vagy nem, ki tudja, milyen minőségű magot kapsz.

2016. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én rendeltem szerencsebabot, és kicsit én is szkeptikus voltam, de 300 ft volt és gondoltam annyit megér. De szépen kikeltek kb. 3 hete, azóta is csodásak^^
2016. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsó vagyok: még annyi, hogy a leírásnál 1 hetet írtak, hogy annyi idő alatt teljesen kikel, nekem kellett hozzá másfél-2 hét.
2016. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!