Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines fűkasza előtt állok....

KLENOVICS LÁSZLÓ kérdése:

Benzines fűkasza előtt állok. Családi ház körül, árok, kerítés mellett kéne. Milyen márkát, típust ajánlatok?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék drágát,mert nem nagy a terület,amúgy is van fűnyíró, valamint egy márkás gépnek az árán majdnem 3 olcsóbbat lehet kapni.

MTD, Fieldman gyártók gépei félelmének még árban. MTD Smart BC 26 vagy BC 33 esetleg?


2016. jún. 15. 15:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Lidliben / aldiban árult gépekkel, szerszámokkal, műszaki dolgokkal kapcsolatban eddig nem csalódtam. Konkrétan fűkaszát még nem vettem náluk, de be merném vállalni.

Egyébként nekem Alko bc 4125 kaszám van 5 vagy 6 éve van meg. Eddig egy porlasztómembránt kellett benne cserélni tavaly. Egyéb baja eddig nem volt. Ezért merem ajánlani.

2016. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Elhiheted, hogy ugyan az. Kisgép javítással foglalkozom. Ugyanonnét, ugyan azt az alkatrészt rendelem hozzájuk. Burkolat színében, formájában van különbség kívülről. Az olcsó gépben egy műa. indító köröm van és 1mm vastag a kuplung harang, a drágábban kettő, az is alumíniumból és a kuplung harang 2,5mm vastag. Nem csak a lidlis de a 60kFt-os al-ko is ugyan ez.
2016. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Nem csak a lidlis de a 60kFt-os al-ko is ugyan ez"


valahogy, valamiért mégsem lehet egy lapon említeni pl. az ALko fűkaszám berántó szerkezetét a kínai Qin-Li motoros permetezőm berántójával.

Az alko-é már ránézésre is jobb, és még bajom sem volt vele.

A permetezőé pedig... örökké baj van vele. Amikor szétszedtem, az anyagok minőségének láttán meglepődtem... hogy ez egyáltalán hogyan volt alkalmas arra a pár indításra is :-)

Pár javítás után vissza sem tettem, vékony kötelet tekerek az indító "kehelyre" (nem tudom pontosan mi a neve), és azzal indítom.

2016. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A bc 4125 az kínai mint a többi említett gép. Csak egy szebb burkolat van rajta. A másik al-co milyen típusú? A régiek olaszországban készültek azoknak elöl volt a berántójuk. Az újjak kínaiak.

A permetezőkön 7 vagy 8 féle berántó van az utolsók megegyeznek a kaszákon lévőkkel. De a legelsőké (főleg a 3WF-2.6) gyalázatosak. Viszont a permetezők a berántót a vegyszercsapot, benzincsapot, gumibakokat leszámítva egész jól sikeredtek.

2016. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak berántó 7-8 féle van... akkor nagyon nem ugyanolyan lesz két gép attól függően hogy válogatják össze az alkatrészeket. Az hogy a motor ugyanaz - amivel nem nagyon van gond - az egy dolog :)
2016. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Így van! Ennek megfelelően van a nagyon sz.r, meg a nem olyan hű de nagyon sz.r.:-) :-) :-)
2016. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én nem látom olyan vészesnek a helyzetet, ha egyszer a 30ezres fűkasza is teljesen jól teszi a dolgát, ha meg kevés lenne vennék husit, vagy stihlt. Lehet a szervizben túl sok rosszat látsz.


Én is szervizelek csak elektromechanikus gépeket, nyilván a bajt látom mindig abban amit ide hoznak, mert ami működik az nem kerül ide. Mégis azt mondom most már 10 év tapasztalat után, hogy az a márka amivel én foglalkozom a lehető legjobb. (Nem fűkasza)


Amúgy meg ez a sok gép jórészt teljesen felesleges. Amikor gyerek voltam az árokba a világon senki nem vágta le a füvet (mondjuk mélyebb is volt, mint árok többet ért) aztán mégis élünk. Egy marhaság, hogy az emberek egy része erre használja fel a rengeteg nyersanyagot, meg üzemanyagot, hogy az egyik minden négyzetmétert kaszáljon (mert ha egy szál parlagfű... jajajj bírság...), közben érdekes néhol állami, önkormányzati, állami cégek, gazdák földjei, csatornái, telkei, útszélei elárasztva gazzal, parlagfűvel, valahol meg a közmunkások már lassan szálanként húzzák ki a füvet ha kinő egy szál, mert épp arra van keret.


Kifordított egy világot élünk. Mondjuk idén már vettem állatokat, már csak jóval kevesebbet kaszálok, jövőre még több lesz, inkább etetem őket, mint fűkaszával kínlódjak, de nyilván ezt nem mindenki teheti meg.

2016. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez természetes, hogy csak a bajt látom. Ebből élek! ...ezek szerint te is. Ha szervizeléssel foglalkozol akkor te is kiszúrod a géptípusok között melyiknek van típushibája. Nem ismerem a te szakterületedet, de nekünk kisgépeseknek már csak kétféle munkánk van. Vagy a felhasználó hibájából bekövetkezett gond lép fel, vagy az olcsó kacatok "tervezett avulása". A márkásgépek úgy vannak kitalálva, hogy nincs ami tönkre menjen benne. Van egy tervezett élettartama, és egyszerre kopik el benne minden. Nem éri meg javítani. Kuka. Most már a profi gépek is ilyenek. Hosszú élettartam javítás nélkül. Megy ameddig megy. Az új fűnyíró motorokban már olajat sem kell majd cserélni!

Membráncsere, tömítés csere, elállította a gazda a karburátort/regulátort, karburátor tisztítás a belerohadt a benzin miatt. Ennyi munka van velük. Membrán csere is csak azért mert elöbb fárad el az anyaga, mint ahogy tönkre megy az egész gép. Persze ha itt is olyan jól élnének az emberek, hogy nem kéthetente nyínának füvet, hanem jódolgukban hetente többször... ...akkor ez sem lenne.

Kínai gépek... típushibák tömkelege. Pl.:az egyik ismert márkanévalatt futó kaszának tankja alján van egy tankvédő műanyag. Ugyan azok a csavarok fogják amik a tankot is. Így ez a levegőben lóg, és hozzá ér a tankhoz. Szerinted képes lukasra dörzsölni a tankot? Ötvenesével rendelem hozzá az új tankot.


A többivel pedig maximálisan egyetértek!

Röhely hogy egy faluban helyi rendeletet kell hozni arról, hogy a telek elötti árkot gondozni kell. ...és ezért vesznek kínai kaszát.

Régen mindenkinek voltak állatai falun. Nem hogy ott lekaszálták kézi kaszával. A falun kívül is lekaszálták az útszélét. Most a kpm zúzza le ugyan ezt sokszáz lóerős géppel. A gabonatábla szélét is kaszálták és etették az állataikkal. Most gyomirtózzák, vagy mulcsozzák azt is.

2016. jún. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"A permetezőkön 7 vagy 8 féle berántó van az utolsók megegyeznek a kaszákon lévőkkel. De a legelsőké (főleg a 3WF-2.6) gyalázatosak. Viszont a permetezők a berántót a vegyszercsapot, benzincsapot, gumibakokat leszámítva egész jól sikeredtek."


Bocsánat hogy elkanyarodok a témától, de látom vannak itt nálam sokkal inkább hozzáértők, szerelők, akik ezzel foglalkoznak.


Szóval, ennek a 3WF-2.6 qin li permetezőnek a berántó szerkezetét ki lehet váltani valamivel? Van valami használhatóbb kivitel ami rá passzol?

Jelenleg le van szedve mert meguntam a szerelgetést, évékony kötéllel intítózok. Ami jól működik, csak hordoz magában némi balesetveszélyt (szabadon forgó főtengely vég). Köszönöm előre is!

2016. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Akkor a tieden ilyen van? [link]

Ennek az ellendarabjára esztergáltass egy perselyt. Melegen húzd rá. Így nehezebben veri szét a berántót.


Ezzel van a legkevesebb baj. A furatok osztóköre egyezeik a tiéddel:

[link]


Ez az ellendarabja. Viszont ez nem megy rá a tengelyvégre átalakítás nélkül. [link]

2016. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!