Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy irtsam ki a borostyánt,...

Hogy irtsam ki a borostyánt, hogy ne haljon meg a málna?

Figyelt kérdés

Adott egy 400 m2-es telek, és ebből 350 m2-t benőtt a borostyán. Képtelenség kiszedni, múltkor 1 méternek estem neki, de már az szétvágta a kezem. A fájdalmam, hogy viszont gyönyörű málnám van. Meg némi szőlőm és szilvafám is. Ezek vannak bal oldalon, a borostyán meg végig jobb és bal oldalon is. Gondoltam rá, hogy a kényes helyeken nekiveselkedek és kitépdesem, hogy megmaradjon a málna, de akkor is félek, hogy, ha csak a jobb oldalra fújom, kicsit fúj a szél, átmegy a málnára és hiába minden.

Nem tudom mi lenne a jó döntés. Nem lakom a telken, csak muszáj megcsinálni a szomszédok miatt, de annyira fáradt vagyok már munka mellett kijárni... Nagyon nagy... Valami tartós megoldás kéne, hogy ne érjen 2 méter magasba a gaz (vérehulló fecskefű a sláger, de azt már kitépkedtem) és a borostyán meg ne fussa be végig a telket. Valami ötlet?


2016. jún. 20. 21:30
 1/2 Elektromann ***** válasza:
Sajnos a borostyánt vegyszerrel nem nagyon lehet kiirtani (nekem legalábbis ezt mondták), kézzel kell kiszedni a talajból. A mezőgazdasági boltban nekem azt mondták, hogy a vegyszer maximum a felszínen levő hajtásokat pusztítja el, gyökérről újra fog hajtani.
2016. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor abban a boltban nem értettek hozzá. :)

A glifozát simán kiviszi gyökerestől, csak éppen ebben az esetben a málnát is viszi. Esetleg úgy lehet használni, hogy letakarni minden málnát, az üres térségen meg gyomirtózni.

2016. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!