Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a véleményetek a Makitaról,...

Mi a véleményetek a Makitaról, mint fűkaszáról?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha megosztanátok a véleményeteket velem, a Makita cégről, mint fűkaszákról, szeretnék egy fűkaszát venni, de többet mint 130.174 Ft nem tudok fűkaszára költeni, ha használtatok már Makitatol fukaszát, vagy láncfűrészt nyugodtan osszátok meg velem a véleményeteket, én erre a fűkaszára gondoltam: [link]


Mi a véleményetek erről a márkárol, kérlek sürgős lenne, nagyon szépen köszönöm előre a válaszokat?



2016. júl. 6. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Elektromos gépeit használom a vállalkozásomban, (építőipar) megbízható, strapabíró munkaeszközöknek bizonyultak. Benzines gépből Makita csak egy van odahaza, lombfújó gép, amit az őszi kerti munkán kívül év közben is, pl udvar seprésre, tisztítására is használok (350 m2 térkövezett terület). Az szintén kifogástalan, egy kis négyütemű, Subaru-Robin motor hajtja, tehát ezt sem bízták a véletlenre, öt éve megy eddig hiba nélkül. Szerintem a fűkaszái sem lehetnek rosszak. Vásárlást követően regisztrálni kell a gyártó weboldalán a gépet, és három év kibővített garanciát is kapni fogsz hozzá.
2016. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a válaszodért, köszönöm az infókat!
2016. júl. 6. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Előzővel egyet értek. Eddig, minden makita gépem jól működik, strapabíró. Igaz, mind elektromos. Szerintem, más jellegű gépei is minőségiek.

Fűkaszám, egy nagyobb partner gép. Eddig, kb 200 óra használat, de azzal sem volt gond.

2016. júl. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Makita láncfűrészem van .Csak az ment tönkre,ami a használat miatt más gépeken is elkopik .
2016. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

10/éve van Makita fűkaszám. Egy félhektáros gyümölcsösben, a telkemen, és a ház körül használom. Az enyém a linkelthez hasonló farmer kategóriás gép, ami napi 2-4 órai használatot feltételez. A gyümölcsösben néha térdigérő gazt kell vele vágnom. A cimborám stihl kaszájával egyforma tempót tudok diktálni. A 10 év alatt a meghajtó tengelynek a csapágyát kellett eg,szer cserélnem(2000ft), valamint a fejet, mert rosszul raktam össze, szétrepült, és a rugó elveszett belőle. Bátran merem ajánlani! Nem fogod megbánni, ha megveszed.


Láncfűrészem is van egy kb. 2 éves. Nagyon erős, és elég könnyű. Azért vettem mert mindenki a stihl, husqvarna kombóra van ráizgulva, én meg nem akartam beállni a sorba. Erre is csak azt tudom mondani, hogy a hasonló teljesítményű huskival felveszi a versenyt.

2016. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2016. júl. 7. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal a Makita saját maga nem gyárt benzinmotoros gépet, hanem a német Dolmar céget megvette, és az ottani termékek egy részére a Makita emblémát ragasztja.

(A Dolmar meg egyes vélekedések szerint minőségben megelőzte vagy 10 éve a Stihlt, csak nem költenek annyit reklámra.)


Ezzel némiképp szemben áll, hogy a neten sok rosszat lehet olvasni a Makita benzines gépekről.

2016. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A "sok rosszat lehet olvasni" jelenségnek sok oka is lehet. Példa: egy Stihl gyalázót ezren szénné oltanak a fórumokon, el is megy a kedve az ilyesmitől. A Makitának annyira nem fanatikus a háttere (jegyezzük meg azért: a Stihl, Husi, Kawasaki, Makita, Hitachi stb fanatikusok teljesen joggal fanatikusok). Annyira nem is használják kőkemény nyolcórás műszakokban napról-napra, és a termékpalettáján se ez a kategória került túlsúlyba. Ennek ellenére aki vett a kaszáik vagy fűrészeik legtetejéből vállalkozásba, az minden jót el tud mondani róluk, amit a Stihlről vagy a Husqvarnáról, ellene legfeljebb annyit hoznak fel, hogy japánosan takarékos, a könnyűség érzete és az épphogy frankó erő nem biztos, hogy hozza azt az "öröm használni" érzést, mint a majdnem olyan jó tömegű, de baromállat erősnek tűnő "nagyok". Professzionális kategóriáról beszélünk itt természetesen.


A ház körülre szánt gépeik pedig viszonylag túlárazottak, cserébe tényleg egész jól viselik ezt a rengeteg bolondot is (pl kasza esetében azokat, akik annyira irtóznak attól, hogy a motor rendes hűtést kapjon, hogy inkább a kuplungot kerregtető fordulatszám-tartományban pisztolyoznak vele, hogy lehetőleg melegedjen túl az is). A negatív kommenteket valószínűleg ők írják. Beszéltem már néhánnyal, kábé mint az ezóbolondok: elmondod százszor, hogy mindenütt azt írják, hogy kétütemű kényszerléghűtésest kizárólag max fordulaton, értelmesen terhelve kell használni, különben kormosodik, melegszik és sokkal több a munka, több a fogyasztás, több a szervizelés, de százegyedszer is elmagyarázzák, hogy éppen attól melegszik túl, ha vereted. Köszi. Nekik lehet korholni bármit, csak nem nagyon derül ki, mi a valódi probléma.


A farmer kategóriában kimondottan a Makitát ajánlják, ha ugyanaz kell, amit a Stihl vagy a Husqvarna ad, csak még utóbbinál is kevesebb pénzért. Egyedül az első nagyjavítás lesz számottevően drágább, de az még nagyon-nagyon soká várható.

2016. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pálfy Márton válasza:

Én az "ellentábort" képviselem,bár nem vagyok sem a német, sem a svéd márka "rajongója"...

Nekem nagyon bevállt egy aksis behajtójuk, ezen felbuzdulva először vettem egy BBK4500 fűkaszát,aztán egy DCS5000 láncfűrèszt, végül egy DCS3410TH egykezes láncfűrèszt. Darabját(!) 120.000 Ft-ért. Ez utóbbi hármat, pár hónap leforgása alatt. Minden gépemet bejárattam (bár ezt nem kéri a használati utasítás se) 1:20-as keverékkel.

Akkor még nem volt ez a "regisztrálj és 3 év a gari" dolog, szóval 1év garival. kb. a 13-14-ik hónapban a fűkasza nem akart indulni. Haver a boltos, garanciában cserélik a komplett karbit.

Tudni kell, hogy még az ipari fakitermelésre szánt DCS5000-et is csak ház körül használtam, közel nem napi 8 órát,a kaszát pedig inkább csak szegélynyírónak,ott ahol a tologatós fűnyíró nem fért el...


Pár (2-3) év után a gépek kezdtek nehezen,vagy sehogyse indulni. Sok rángatás után csak-csak...


A fűrészek még hagyján,ha nem indult a kicsi, ott volt a nagy, de a kasza 5 év után megadta magát. Ha be is indult, gázadásra lefulladt.

Szétszedés, tisztítás, összerakás, semmi. Karburátorban membráncsere, semmi. Szervízben hetekig, visszakapom ugyanolyan szar. Visszaviszem, megint megkapom, szar. Irány a Makita márkaszervíz Pesten, nem bírnak vele,elküldik Székesfehérvárra,visszajön,egy vagyon, de jó.

Otthon neki a gaznak, 30 perc, lefullad, azóta se indul.

Földhöz ba@tam.

Most a Vaterán van 1Ft-ért...

A fűrészek közben odavesztek egy háztűzben,de gyanítom, erre a sorsa jutottak volna azok is...

Szóval, nekem nem jött be ez a Dolmar-Makita dolog.

(Ugyanakkor elektromos, akksis téren, továbbra is a Makitára szavazok.)

De biztosan csak peches vagyok.

A Husquarna szegélynyíró, és a Poulan láncfűrész (a kettő együtt nem volt 120.000), amit az apósomnak adtam amikor a Makitákat megvettem,még mindíg mennek...

Most a Hecht-et próbálgatom, eddig bejött, de még kevés a vásárlás óta eltelt idő,nem dicsérem,de ha a 2 évet gondmetesen kihúzzák, aztán kuka, akkor se fogom magam átba@va érezni ennyi pénzért...

2016. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!