Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaszálás technika segitséget...

Kaszálás technika segitséget kérnék. Miért fogy el hamar a damil?

Figyelt kérdés
számomra még új a dolog, előszőr egy fejjel 2 tankot is kiüritettem, most meg amióta én fűzöm a damilt egy tank benzinhez 3szor kell fejet cserélni. Mi a fenét rontahtok el? sokszor leér a földre és folyamatosan adagolja ki a damilt. más hogy nyírja szinte nullára a füvet?
2016. júl. 26. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tartom a fűkaszát hogy a fej közepe ne érjen le a földre csak akkor ha úgy döntök hogy hosszabbítani akarok a damilon. Valamint ügyelek arra hogy betont (pl. járdát) ne verjen a damil csak a füvet.
2016. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is hány m volt gyárilag feltekerve ,lehet hogy kevesebbet tekersz fel .A gyári damil jó minőségi,és vastagságú volt,amivel most tekered már közel sem ilyen jó lehet .Milyen növényzetet vágsz,.mert van olyan hogy eszi a damilt is .Ha egyenetlen a talaj ,sokszor csapódik a földhöz,a kijött 1-2 cm et,meg mindig levágja a kés,nem is érzékeled.Úgy nyirja nullára,hogy motor rész magasabbra van emelve,és a damil más szögben éri a füvet .

A kaszafej közepe nem is éri a talajt .Úgy tartsad,mintha a száraz falevelet akarnád lesöpörni előled.Ha ez megy,akkor már megy a kaszálás is.Nekem is ezt mondták,kb 15 éve .

2016. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
állitottam a hámon, hogy jobban a földre irányuljon a kasza, lehet ez a gond. korábban nem tudtam nagyon alacsonyra vágni a füvet, mert nem feküdt rá teljesen a kasza de így a damil sem fogyot. most ráfekszik rendesen, de folyamatosan neki ütődik a földnek mivel nem egyenes. ti hogy szoktátok csinálni? biztos én kell valamit még megtanuljak, nem a géppel van a gond. kicsit tartsam oldalra?
2016. júl. 27. 12:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen, ha szinte nullára akarod vágni a füvet, akkor balra döntve kaszálj, hogy a szál vége lentebb legyen, mint a damilfej.

Esetleg vehetsz másik fejet, amiben erősebb rugó van, vagy megnézheted, hátha lehet kapni a tiédhez erősebb rugót. Némelyik rugó olyan erős, mint egy tehervagoné, és erőből kell a földhöz verni a fejet, hogy jöjjön a damil.

2016. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!