Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tó szigeteléséhez...

Kerti tó szigeteléséhez ötletet tudna adni valaki?

Figyelt kérdés

Pár éve vettünk egy házat, aminek az udvarában van egy kis tó. Illetve volt, mert víz nem marad meg benne. Ovális, fogalmam sincs hány literes, olyan 2x3 méteres téglalapba lehetne beilleszteni, ha nagyon érzékeltetni akarnám a méreteit. Le van betonozva, és valamilyen kék festékkel is le van festve, de elég nagy repedések vannak rajta.

Tavaly paradicsomot ültettünk az aljába:)

Én már kezdem unni hogy ott van, de a férjem azt mondta, ne temessük be, hanem legyen belőle tó.

Mivel szigetelhetnénk, hogy megtartsa a vizet?

Hallottam valami gyantáról, esetleg olyasmi anyagra is gondoltam amivel a burkoló a tusoló oldalát kente be a csempe alatt a fürdőszobában, az vízzáró.

Viszont nagyon fontos lenne hogy környezetbarát legyen.

Csinált már valaki ilyet?

(A fóliás megoldást kicsit macerásnak látjuk...)


2010. ápr. 19. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Èn a fóliás megoldást jónak talállom.Fekete erös fóliára gondolok.Beleteríteni és a szélét nagy szépformájú kövekkel leterhelni,egyben eltakarni is vele.
2010. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már le van betonozva fölösleges a fólia. Lehetne olvasztott szurok, de az elég macerás, viszont az a vízzáró amit emlegetsz a kérdésedben a tusolóból az modernebb a szurkos oldatnál és talán nem is tartalmaz annyira káros anyagokat. Vederben kapható, olyan szürke, csak nem tudom most a nevét. Én azzal csinálnám.
2010. ápr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ez engem is érdekelne, mert nálunk is ugyan ilyen tavacska van és én sem tudom mivel lehetne fólia nélkül vizzáró réteget csinálni. Ugyhogy én is várom az ötleteket. :)
2010. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mapelastic-ra gondoltok. :)

Vízzáró, de inkább vizesblokkok burkolás előtti felületkiegyenlítésére használatos.


Fóliázzatok inkább és a csobogót se feledjétek, már ha halakat is szeretnétek bele. :)

2010. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!