Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezzel a módszerrel sikerül?

Ezzel a módszerrel sikerül?

Figyelt kérdés

A talaj nálunk nagyon agyagos, és árnyék is fedi

. Ha belekeverek két kiló homokot és egy kiló humuszt nm2- ként akkor lesz belőle valami normáslis talaj? Sok virágot nagyon szertnék a kertembe de a talaj meglehetősen rossz minőségű.


2016. aug. 22. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez semmi, ennyit bekeverni.

Én legalább 10 kg (5-6 liter) homokot és 10 kg (15 l) istállótrágyát mondanék, vagy akár a dupláját. Ez az egész leírt mennyiség elterítve csak 2 cm anyagot jelent, ami nem túl sok.

(Bányászott homok esetében meg kell nézni, hogy mennyire meszes, és milyen kémhatású a kerted, mert a meszes homok el tudja rontani az olyan földet, ami nem savanyú. Folyami homok az jó, az nem szokott meszes lenni.)

Ezeket elteríted, rotációs kapával bekevered, aztán ősszel jó nagy ásóval minél mélyebben beforgatod a keveréket, tavasszal elsimítod. Utána 2 évente raksz még 5-10 kg trágyát.

De az árnyékkal meg az esetleges fák közelségével még akkor sem csináltál semmit.

2016. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezt most olvastam egy oldalon ott azt írta nm2 ként 3-4 kg humusz vagy homok elég. Amúgy semmi gép nincs. Lapáttal akarom felásni aztán elaprózni amíg bem lesz normáslis a tömbből ez úgy 30-40 cm mély. Erre menne a cucc. Aztán ezt beforgatni. Olyan növényeknek kellene akik nem kifejezetten vannak oda az agyagos talajért, viszont úgy tudom a közepes talaj az mindennek jó. Nálunk úgy tudom nincs mész a talajba. Köszi a választ! És homokot, trágyát olcsón hol lehet venni? (rendelni bem jó)
2016. aug. 23. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Egy négyzetméter felület borzasztóan nagy. Két kiló homokot (ami 1 liternyi) rá sem lehet úgy szórni, hogy mindenütt beborítsa vékonyan.

Én még az első válaszoló mennyiségeit is keveslem.

Hasonlóan agyagos területen szerettem volna gazdálkodni. A felső tíz centiméteres réteget kitermeltettem és elvitettem. És hozattam két teherautónyi tőzeget és komposztot, azzal lett feltöltve, és aztán 25-30 centi mélyen összerotálva. Így sem lett tökéletes, de már nem annyira durva, hogy száradás közben megrepedezzen a teteje.

2016. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megeszeztünk abban hogy cserépbe ültetjük őket. Köszi a válaszokat!
2016. aug. 23. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!