Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyút vegyek...

Milyen szivattyút vegyek kertlocsoláshoz? Képpel.

Figyelt kérdés

Adott egy beton henger, mely 4 m mély, 1 m széles és bele van süllyesztve a talajba. Ebbe gyűjtöm, össze a csapadékvizet. Ebből a tárolóból szeretnék kerti veteményest locsolni, viszont a víz messze is van, illetve nagyon hideg. Úgy gondoltam, hogy a veteményes mellett felállítanék 1.5 m magasan fekete színű műanyag hordókat, melyekbe átpumpálnám a vizet, amit a nap kellemes langyossá melegítene. Mivel magasabban lenne a hordó, mint a kert, így már csak egy csap kell és a gravitációval tudnék locsolni. A kérdésem, hogy ilyen adatok mellett milyen szivattyút válasszak? Elpumps pumpák elegendőek erre a célra?

Kép: [link]


2016. szept. 11. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen kerti szivattyú jó ami legalább 600 Watt teljesítményt letud adni.
2016. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát az nem baj, hogy 40 méter távolra kell eljuttatni a vizet, majd ott emelni rajta még 1.5 métert? Bocs, nem vagyok otthon a pumpák világában. Fogok konzultálni szakértővel, csak a Ti véleményetek is érdekel.
2016. szept. 11. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Nemgond a 40 méter.
2016. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hordó töltése nem gond, azt bármelyik szivattyú megoldja.

Én a gravitációval történő locsolásra lennék kíváncsi, működik-e. Szerintem max. csepegtető öntözést lehet csinálni egy 1,5 m magasan elhelyezett hordóból.

Én egy házi vízművet használok locsolásra. Ha ketten locsolunk és kb. 2 barral (!) nyom a rendszer, az még éppen hogy spriccel.

2016. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a fekete hordóban kellemesen langyos lenne a víz. Nagy hőségben inkább égető forró.


Milyen módszerrel szeretnél locsolni, és mennyi vízzel milyen gyakran?

2016. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg,csak "csepegni" fog.A max nyomás az öntözésre lévő slagban 0,15 Atm. és akkor nem tetted le a slag végét a 1,5 méter magas kád aljára.Ha 10 méter magasra tennéd az alját,akkor is csak 1 atm.lenne a nyomás,de akkor is csak hgyozna a slag végén.Ez a nyomás nokedli.Ehez a magasabban lévő kádban is kellene egy szivattyú,hogy ez öntözésre alkalmas legyen,de ez már nem lenne kifizetődő szerintem.Ennél más megoldás lenne jó,hogy pl. közvetlen a beton hengerből öntöznél.Ez a megoldás, mit te szeretnél,szerintem N.ok.
2016. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt még nem írta a kérdező, hogy mit ért locsoláson. Lehet, hogy a vetemény tövéhez akarja önteni a vizet.

Mert ha szórófejezni akar (de hát ennyi víz nem túl sok), akkor simán lehet a hideg vizet használni, kivéve a forró időszakot. De reggel még hűvösebb van.

2016. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy 6x10 méteres kiskertről van szó, a locsolást úgy értettem, hogy a slagot a növény szárához tartom, amíg kicsordogál a kellő mennyiségű víz. Szerintem elég lesz így is.
2016. szept. 13. 19:49
 9/9 anonim ***** válasza:

A gravitációs öntözés így simán megoldható.

Csak mint írtam, fehér hordót használj, ne feketét. Nyáron fehérben is felmelegszik 30 fok fölé, feketében szerintem a 60-at is eléri, de az 50-et egész biztos, vagyis simán megfőzné azt, amire ráfröccsenne. Ha nem süt a nap, akkor meg nincs is oka, hogy meleg legyen a víz, mert a növény se forró.


Felesleges olyan fentre tenni a hordót. Nálam egy IBC-ben gyűlik az eső, és kiengedéskor ha a vízszint fél méterrel magasabban van, mint az edény, amibe öntöm, akkor már elég jól folyik. Amikor a tartály tele van, akkor meg nagy nyomással jön, pedig az nem sokkal több szintkülönbség 1 m-nél. Szóval, 1 m-nél magasabbra ne tedd szerintem, másfélszeres magasság esetén kétszer olyan erősnek kell lenni az állványnak.

Nálam a tartály alja most kb. 40 cm, és ha még 20-at emelek, akkor tökéletes lesz.


Ilyen célra a létező leggyengébb pumpák is megteszik, legfeljebb az olcsók nem lesznek tartósak.

2016. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!