Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Lycium barbarum (goji...

A Lycium barbarum (goji bogyó) jól termeszthető hazánkban? Itt is olyan jó lesz a tartalma? Vagy nem érdemes ültetni ilyen növényt?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Igénytelen a talaj minőségére, és bárhol megterem- Hazánkban is kól termeszthető, bár inkább oltványokat kell ültetni, mert átporzik a hazánkban is élő vad fajtával. Én ugyan nem látom be, hogy ez miért hátrány, de majd az okosok megmagyarázzák.)
2016. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tavaly tavasszal ültettem el bolti goji magvait, idén az egyik már termett pár szemet. (A nagyobbat lerágta a nyúl, újrahajtott, de nem termett.)
2016. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem mostani kérdés, de azért baj, ha keresztbeporzik a hazaival, mert a hazai mérgezö és a gojit (Lycium- Barbarum/Chinense) is mérgezövé teheti.
2019. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves 3-as.
2019. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az így megporzódott magból kikelő növény termése lesz mérgező, nem?

Létezik ugyan a metaxénia jelensége, ami által a mag kihat a termés egészére, változást okozva, de ez elég ritka, speciális dolog, kevés növénynél fordul elő. Próbáltam rákeresni, de gojival kapcsolatban nem találtam erre utalást. Ha neked sikerül, akkor oszd meg velünk.

Ez szerintem inkább egy tévhit lehet, mint hogy a sárgadinnye rossz lesz, ha uborka mellé van ültetve, mert átporzódik. Én meg konkrétan vagy 20 évig egymás mellé ültetve termeltem, és nem lett rossz a dinnye.

2019. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is csak hallottam. #3 vagyok.
2019. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!