Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeptemberben költöztünk az...

Szeptemberben költöztünk az új házunkba, sosem volt még kertem, most van a ház előtt kb.10 nm virágoskert meg egy füves udvar. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

A virágoskertben van két rózsbokor meg krizantémok meg muskátli.

A kertben szilvafa körtefa,fenyők,krizantémok,meg mályva,illetve cserépben valami kaktuszféle,ami most virágzik.

Kétségbe vagyok esve!Mit kell ezekkel csinálni,hogy szép legyen?

Ha felásom a virágoskertet akkor lehet,hogy kiások valami tulipánhagymát vagy nárciszt,azt nem akarom.


2016. okt. 28. 12:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kaktusz még él szerencsére, bár erősen fázik.

Sürgősen tedd védett és világos, de nem túl meleg helyre,(+8-10 fok a legmegfelelőbb) mert éjjelre -6 fokot mondanak.

Egyébként a tiéd nem karácsonyi kaktusz, hanem levélkaktusz, ami csodálatos lesz nyáron.

Itt egy link a gondozásáról:

[link]

2016. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Behoztuk tegnap a kaktuszokat😊
2016. okt. 30. 14:59
 13/18 anonim ***** válasza:

Azt nagyon jól tettétek! :)

Sok boldogságot az új otthonotokban!

2016. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent mindenkinek!😊
2016. okt. 30. 17:37
 15/18 anonim ***** válasza:

A levélkaktusz valószínűleg azért ilyen barnás, mert tűző napon tartották. Mint a cikkben is írták, félárnyékban érzi jól magát, vagyis kapjon napot, de ne full déli napot, hanem inkább délelőtt meg délután, vagy mondjuk egy ritkás lombú fa alatt.


# 6

Húsvétkor inkább a húsvéti kaktusz szokott virágozni. :)

Az a karácsonyinak rokona, hasonlóan néznek ki.

2016. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15

6-os vagyok

Meghajlok a nagyságod előtt, mert látom, hogy te is szereted a növényeket és biztos vagyok benne, hogy értesz is hozzá.

Most alaposan feladtad nekem a leckét, mert én a saját kaktuszomból merítettem az ismereteimet.

Eddig megesküdtem volna, hogy karácsonyi kaktuszom van (én csak ezt az egy nevet ismerem), csakhogy az enyém - ezek szerint rendhagyó módon - karácsonykor (inkább kicsit előtte) és húsvétkor (inkább kicsivel utána) is virágzik.

Úgy tűnik kicsit identitás zavaros! :)

2016. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha karácsonykor IS, és húsvétkor IS virágzik ugyanaz a kaktuszod, akkor nyilvánvalóan te vagy tájékozottabb a témában. :)

Nekünk már születésem előtt is volt karácsonyi kaktuszunk, pár évtizede már másfajta karácsonyi is van, de húsvétkor még nem virágzott egyik sem.

Talán valamiért speciális nálad a megvilágítottság, mondjuk időszakonként változó sötétítőfüggöny-elhúzással vagy világítással beindítjátok a húsvéti virágzást.

2016. okt. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17

Csak annyit tudok róla elmesélni, hogy az enyém is nagyon régi, még a nagymamámé volt, egyes szálak töve már szinte fás. Ez még az az egyszerű, hagyományos, régimódi parasztkaktusz. :)

Az előszobában áll egy oszlopon, télen-nyáron.

Nem szoktuk mozgatni, nem visszük ki nyáron a kertbe.

Az előszobába besüt a nap (nagy üveges ajtó) déltől, úgy 2-3 órát, ez éri a kaktuszt is.

Azért tartjuk itt, mert konvektoraink vannak, de ez a helyiség télen fűtetlen és tapasztaltuk, hogy télen nem szereti a meleget és úgy általában a mozgatást, helyváltoztatást.

Tény, hogy karácsonykor dúsan virágzik, húsvéttájt viszont csak a negyede a virág, de volt olyan is, hogy húsvétkor csak 3 bimbó volt rajta és azok is lepotyogtak, de nem ez a jellemző.

2016. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!