Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen rotációs kapát vegyek?

Milyen rotációs kapát vegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen rotációs kapát vegyek.Barátaim mondták hogy Robi 55 az jó de utána olvastam és azt mondják hogy egy gané.Robi 151 is néztem csak nem tudom hogy milyen.Néztem pár Hondát is azok tetszetek.Csak annyira kéne hogy otthon felszántsam a kertet meg el rotáljam meg ha néha össze jönne egy két maszek annak örülnék.Meg az is hogy ne legyen olyan méregdrága!!

2017. febr. 21. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Csak annyira kéne hogy otthon felszántsam a kertet meg el rotáljam"


Ezzel szántani nem fogsz. Csak rotálni.

2017. febr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hondát, vagy Tecumseh típusúak között nézegess. Szántani valóban nem nagyon fogsz, hacsak nem az Alföld fosóhomokján.
2017. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézzél 1 régebbi Bridds motorost. 4HP Aztán egy jó szerelőt,aki újjá varázsolja.Minden kapható hozzá.Nekem a 30 évesből olyat csinált,mintha új lenne .Ép csak a festék kopott rajt

Kb 25 fizettem csak .Na én nem alfőldi homokban használom

Jó kis sárga kötöttbe .

Csak megjegyzem,én is újat akartam.a szerelő beszélt le róla

A mai újak is gyorsan nála kötnek ki .

2017. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy pont ezt a két típust nézted. Nem egy kategória a kettő, ugye, az egyik egy kis gép, a másik meg közepes, amivel homokon már szántani is lehet. (Kötött talajon is, de csak olyan sekélyen, mint a rotálás, vagyis nem éri meg a fáradozást.) Érdemi szántáshoz minimum egy kétkerekű traktor kell, de abból se a legkisebb.


Szóval, azért írhatnál valamit, hogy mit is szeretnél tulajdonképpen.

Tehát, ha jól értem, használtban gondolkodsz.

Mekkora kerthez? Hány LE-t akarsz? Mindegy, hogy 2 vagy 4 ütemű? Értesz a szereléshez? Mennyi pénzt szánsz rá? Milyen munkákhoz? (Pl. sorközművelés a fontosabb, vagy hogy minél szélesebben dolgozzon, veteményesben kisebb részeket megdolgozni, vagy gyümölcsfák alját totálban, vagy szántás tavaszi elsimítása, krumpliültetésnél sorhúzás, stb., mert minden nem fog menni egy géppel.)

2017. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan mint a Robi vagy Rk minősége volt, már nem fogsz kapni. Amelyik még felújítható,fel kell újítani. A régi: Rk-o2 4 Le motorral volt 25 évig, megelégedéssel használtam. Szerelőt még nem látott. Vettem szentkirályi dragont, -bosszúságnak!!! 4 szer volt szervizbe, kb 200 négyzetmétert kapált...

- Ha a motor feküdt meg, 4 üteműre cseréld ki, B/S vagy Honda.

2017. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!