Kezdőoldal » Otthon » Kert » Úgy vettem krókuszt, hogy sok...

Úgy vettem krókuszt, hogy sok vékony szál állt ki a cserépből- akkor ez már elvirágzott, vagy még most fog?

Figyelt kérdés

99 ft volt, gondoltam akkor is megéri, ha idén már nem fog virágozni.

Sok pici hagyma van a cserépben.

Hogyan tartsam őket innentől, mikor szedjem ki, mikor ültessem ki, egyáltalán mit kell csinálni velük?


2017. márc. 11. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elvirágzott, azt lehet látni. Akkor a levelek is vannak legalább 10 cm hosszúak. Ha kicsik a levelek, akkor még nem virágzott.

Elvileg az is lehetne, hogy nem is fog virágozni, de feltehetőleg a termelő csak virágzóképes hagymákat cserepezett be.

Ha jót akarsz tenni a krókuszokkal, akkor így egyben szedd ki a cserépből az egészet, és tedd le földbe, a mostani ültetési szintig (vagy kicsit mélyebbre, hogy elvirágzás után lehessen még rájuk földet húzni), és jól öntözd be. Akár lesz virág, akár valami miatt mégsem, a hagymák így fognak legjobban megerősödni. Legalább három évig nem is kell hozzájuk nyúlni.

2017. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Min. 10 centisek a levelek.

Már ha azok a szálak a levelei.

A hagymák szinte teljesen kint vannak az apró cserépből.


Nem merem még földbe tenni, mert nem tudom, tavaly hova tettem a többi hagymát, és azok még nem bújtak ki.

2017. márc. 12. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha még nem bújtak ki, akkor már ne is nagyon várd. Lassan már nyílni kell nekik, szerintem a meleg dunántúli vidékeken már van, ahol kinyíltak.


Mindenesetre, szobába semmiképpen ne tedd, mert végük lesz, mint a botnak.

2017. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem, nálunk a hideg északi részeken is kinyílt a legkorábbi fajta.

A boltiakat jóval korábban szokták árulni, tehát azok már valószínűleg elvirágoztak. De ezt látni kell valamiből.

2017. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!