Kezdőoldal » Otthon » Kert » Trágya granulátummal van...

Trágya granulátummal van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Eddig hozattam a trágyát, de a legutóbbi két alkalommal az érett trágya helyett olyat hoztak, amit szerintem előző nap szart ki az állat, és még téglatörmelék meg ilyenek is volt közte, így a rendes trágya teljesen ki van zárva, nekem nem borít senki még egy kupac szart a házam elé.

Most ezen a trágyából készül granulátumon és a műtrágyán gondolkok, hogy vajon melyik lenne a jobb..


2017. márc. 17. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A műtrágyák már rég felváltották a trágyát a mezőgazdaságban. Úgyhogy neked is jó lesz. Én csak azért használom a trágyát mert egyébkén is van.
2017. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tavasszal minek hozatsz trágyát?

Hozass ősszel, forgasd be, ahogy kell, és tavaszra a giliszták megdolgozzák akkor is, ha még viszonylag friss volt.

A granulátum eszméletlen drága, ha nem csak 3 m2-re kell.

Ne hidd el, amit a forgalmazók írnak, ők nagyon kis mennyiséget írnak, különben senki nem vásárolna tőlük, az árak miatt.

A m2-enkénti 1 kg granulátum is elég lájtos mennyiség, csak akkor elég, ha minden évben szórsz ennyit.

Rendes istállótrágyából 5 kg/m2 lenne a lájtos mennyiség.


Ha műtrágya mellett döntesz, akkor komlexet vegyél, amiben az NPK mellett mindenféle mikroelem is van, különben esetleg meglepődsz. (És tartsd be a csomagoláson írt mennyiséget, mert egy ismerősöm az egész gyümölcsösét kipusztította simán a túladagolt műtrágyával.)

2017. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
gyakorlatilag futóhomokon élünk, itt gilisztát még nem láttunk, szóval nincs mi megdolgozza.
2017. márc. 17. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor a talajlakó gombákra, baktériumokra hárul a feladat.
2017. márc. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!