Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy vert kutam (Norton),...

Chriskingone kérdése:

Van egy vert kutam (Norton), esetleg kérnék egy rajzot vagy leírást, hogy hova érdemes rákötni szivattyút és a lábszelepet hova érdemes betenni, hogy ne engedje vissza a vizet? Érdemes elzárócsapot benne hagyni a rendszerben? Mindig visszaenged!

Figyelt kérdés

2017. márc. 21. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A - a szomszédom megoldása a kerti locsolásra

B - az én megoldásom a vízműhöz

[link]

2017. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lábszelepet csak a kút alá érdemes, nem? Ha van lábszelep, és nem is kap levegőt rossz szerelés miatt a vízoszlop, akkor szelep már nem kell. Csak ugye, azt nem tudom, hogy hogyan tudod télre leereszteni a vizet, mert ha benne hagyod, akkor szétfagy az egész.

Nekem PVC-kutam van, annál nem probléma.

A szivattyút is csak a kút alá tudod. Teszel bele egy elágazást, menetes véggel, meg oda is egy lábszelepet, mert hát ott se engedhet vissza.


A PVC így néz ki, az elv szerintem vas Nortonnál is valami ilyesmi:

[link]

Mindkét függőleges cső alján van egy golyós lábszelep.

Beépítve:

[link]

2017. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a rajzot! Akkor valahol fals levegőt kap vagy a lábszelep és a csap régi.
2017. márc. 22. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!