Kezdőoldal » Otthon » Kert » A heten veszek egy telket,...

A heten veszek egy telket, erdemes-e a hetvegen meg fakat ultetni (alma, korte, szilva) vagy varjak oszig?

Figyelt kérdés
2017. márc. 29. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A fák teleítésére már kissé kései az időpont. Szerintem várd meg az őszt, mert az őszi telepítés egyébként is biztonságosabb, meg így több időd van arra, hogy megtervezd,hogy hova mit és mennyit ültetsz.
2017. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1/1 elnézést a hibáért: telepítésére
2017. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én ilyenkor csak olyat ültetnék, amit átültetnék... Tehát ami magról kelt és van csak úgy ingyen. De hát ezeknél lutri, hogy milyen lesz a termése. (Mi egy almacsemetét vettünk el a nagy almafa mellől, és hihetetlen finom, rengeteg termést adó nyári alma lett belőle. Eredeti almafa tök más, valószínű keveredett más almával a kertben..)


Venni facsemetét ilyenkor már nem igazán vennék, max ha brutál le van árazva...

Hamarosan virágoznak már ezek, elég kései időpont ez.

2017. márc. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond a mostani ültetéssel, csak rendesen vissza kell vágni. Az alsó rügyek még nem hajtottak ki. Én is ültettem még a héten kettőt, igaz, nem vettem, hanem saját oltások voltak, kellett még a 125 meglévő mellé. :)

Meg persze, rendes gödröt kell nekik ásni, és rendesen beiszapolni.

A nagyobb probléma inkább az lehet, hogy már elfogytak a faiskolákban. De ha mégis találsz, akkor kisebb faiskolákban általában le lehet alkudni a csemetéket félárra, ha többet is veszel.

A mostani ültetés nem olyan jó, mint a korábbi lett volna, de sokkal jobb, mint az őszre halasztott. Idén ha nem is sokat nő, de rendesen megerednek a gyökerek, és jövő tavasszal már erősen fognak hajtani, az őszi ültetésű ellenben még csak akkor gondolkodik, hogy hová is került.

2017. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!