Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kanna rizómáimon még mindig...

A kanna rizómáimon még mindig nincsenek hajtások, ez baj? Vagy még korai? Ti meg szoktátok várni a hajtásokat, mielőtt kiültetitek?

Figyelt kérdés

Egyébként szépek, egészségesek, lilák, csak a friss zöld hajtások nincsenek rajtuk, mint ebben a cikkben látszik a képeken:


[link]


Visszaolvastam, van, aki már márciusban kiültette. De ebben a cikkben pl azt írják, április-májusban kell. Tehát gondolom még nem vagyok elkésve.


2017. ápr. 14. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Már én is kiültettem két hete,de még semmi. Ismerősömnél ugyanez a helyzet. Várok türelmesen. :-)
2017. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehetett volna már március második felében is.

Különben a kiásásra is azt írja, hogy az első fagyok előtt, ami baromság, mert annál jobb helye nincs, mint a földben, és lehetőség szerint érdemes a benti tárolási időt lerövidíteni, amennyire lehet. Ezért kiszedni csak az első komolyabb fagyok idején kell, mielőtt átfagyna a föld. Az nem probléma, ha a levele lefagy, azt úgyis levágnád.


Pakold bele valami nejlonzsákba, öntözd meg kissé, és vidd be a legmelegebb szobába, ott meg fog indulni, ha tényleg egészséges. Ha elkezdett hajtani, és úgy ülteted, kiültetve is hamarabb fog kibújni, és előbb lesz virágja is.

2017. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy valami kis nedvességet kéne neki adni, de egy régebbi kérdésnél azt írták, hogy nem kell.

Te alkalmazod ezt a zacskós módszert?

2017. ápr. 14. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, már rég nincs Cannám, de fonnyadt ültetni való krumplit meg dáliát már gyorsítottam így. A meleg szoba a lényeg, a csomagolás csak arra való, hogy jól érezze magát a párában.
2017. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Basszus, megcsináltam ezt a baromságot, nyilván nem zártam össze a zacskót, hanem hagytam helyet szellőzni, hát az összes rizóma tiszta penész lett ez alatt a pár nap alatt.

Remélem mind tönkrement.....

2017. ápr. 20. 19:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy élnek a rizómák? A penész leginkább az elhalt növényen keletkezik. Meg annak is van talán oka, hogy nem hajtanak még.
2017. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem tuti, hogy élnek, szép életerősek, kemények, lilák.

Gondolom ha bajuk lenne, csoffadtak lennének.

Csak hát nem tudtak lélegezni, hiába hagytam nyiltva a zacskót.


Nekem más is penészedett már be, tavaly vettem az Aldiban kis cserepes bébitupilánt, nagyon cuki volt, az egész növény kb 10 centis volt. Aztán hónapokig csak pihent az ablakban a cserép, most tavasszal kibújt, akkor esett le, hogy én ezt majd' egy éve meg sem locsoltam. És akkor annyira túllocsoltam, hogy a kis 1 centis hajtás bepenészedett.

2017. ápr. 21. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!