Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora levele van ilyenkor...

Mekkora levele van ilyenkor egy korai cseresznyefának, ami még kicsi és nem virágzik?

Figyelt kérdés

Szomszéd korai cseresznyefájáról (ami már májusban terem), évek óta áthullottak cseresznyék. És mivel mi eléggé elhanyagoltuk a kert végét, lettek kis fácskák. Akác is, meg más is, most rendet rakunk.


Van viszont 3 kis fa, ami olyan, mintha cseresznye lenne. És mivel a közelbe is potyogtak a szomszéd rohadt cseresznyéi, azt gyanítjuk, hogy az az a bizonyos cseresznye lesz.

Ősz óta hatalmasat nőttek, bár vékonyak, de úgy 2 méteresek. Virág még nincs rajtuk. Hogyan állapíthatnám meg, hogy tényleg cseresznye lesz-e?


A szomszéd közben a télen kivágta a kerítés melletti fáját, sajnos azzal már nem tudom összehasonlítani. Más korai cseresznye nincs a közelben.


A mi nagy cseresznyefánk, ami viszont később szokott teremni, az kissé eltér ezektől a csemetétől.


E három csemete néhány ága telis-tele van már igen nagy levelekkel. A nagy, hagyományos cseresznyefánkon viszont még alig látszanak a levelek, az virággal van tele.


Látszatra egyébként a levél formája alapján cseresznyének tűnik.



Mi a véleményetek, lehet az?

Esetleg akinek van korai cseresznyéje, az mekkora leveleket lát a fáján most?



(Ha nem cseresznye, akkor nem akarnám megtartani, de ha igen, jó lenne. Ée minél nagyobb, annál nehezebb kiásni....)



2016. ápr. 13. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A miénk így néz ki, 2 éve vásárolt csemete


[link]

[link]

2016. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hű de rendes vagy, hogy lefotóztad! Én sajnos nem tudtam technikai okokból képet csinálni a fácskáimról, hogy úgy kérdezzek. :)

De ez alapján 99%, hogy cseresznye lesz az nálunk! :)

Tiednek is nagyok a levelei, és pontolyan sűrűn vannak. De jó!


Remélem jövőre teremni is fog párszemet.


Már csak azt nem tudom, mikor éshogy metsszem.

Szomszéd nem metszette az övét, és égig ért neki, nem érték el a cseresznyét :)

2016. ápr. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!