Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a bajuk? Hogy tudom...

Mi lehet a bajuk? Hogy tudom megmenteni őket?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Kb. két hete vannak meg, az eladó szerint hetente egyszer meg kell locsolni, amit meg is tettünk, viszont folyamatosan száradnak el. (Ahogy a képeken is látható)

Nem szeretném, ha kipusztulnának, de nem igazán értek a növényekhez, de akartunk valami növényt a szobába.


Északi ablakban van, szűrt fényt kap, az eladó javasolta ezt a kettőt, aminek ekkora mennyiségű fény is elég.


Valami ötlet, mit tudnék tenni?:/


2017. ápr. 19. 17:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nálam csak két hete vannak, nem tudom, hogy meddig volt az üzletben és hogy előtte milyen közegben voltak.


A huzaton kívül más ötletem nincs, nem hiszem, hogy túlöntöztem volna, vagy hasonló. :/

2017. ápr. 19. 22:08
 12/14 anonim ***** válasza:

A kemény földet úgy távolítsd el, hogy kiveszed a cserépből és elfektetve vagy ráütögetsz ahol nem látsz gyökeret, de úgy is tudod, hogy vízbe teszed 1-2 órára és leáztatod róla.

A huzatot semmilyen növény nem bírja, de ha nincs konkrétan a huzatzónában, akkor nem lesz baja.

2017. ápr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A huzatzónát nem nagyon tudnám megmondani, hogy mennyire van benne.

A többi ablaknak a levegője, hogy bejusson ebbe a szobába legalább háromszor kell "fordulnia"

Nem tudom, hogy mennyire érthető.

Egyébként mindkét növény az ablaknál van.


Megpróbálom átültetni őket, remélem nem lesz baja a gyökérnél, ráütögetni nem merek, mert tényleg nagyon kemény a föld, és biztos nem tudnám úgy, hogy ne sérüljön.


Más ötlet, ami még beválhat abban, hogy ne pusztuljanak ki?:/



Egyébként hálás vagyok a segítségért, köszönöm szépen mindenkinek!:)

2017. ápr. 19. 22:54
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha virágüzletből vetted, ahová kertészetből (növényházból) került oda, akkor az egyik trauma, ami éri ezeket a növényeket, az a levegő páratartalmának gyors csökkenése. Lakásban aligha lehet tartani azt a páratartalmat (mert akkor inden penészedne), de a növények újonnan képződő szövetei képesek az új körülményekhez alkalmazkodva kialakulni, persze az öreg levelek kárára. Én nem a közegcserés átültetést javasolnám, hanem a körben 1 cm-rel nagyobb (azaz 2 cm-rel nagyobb átmérőjű) cserépbe az átcserepezést, ahol az új cserép faláig tartó rést valami nagyon laza, durva homokkal lazított virágfölddel tölteném ki és a felszínt is 1 cm-es rétegben borítanám azzal. Ezek a kertészetekből származó növények nem virágföldben vannak, hanem többnyire tőzeges tápkockában, ami kiszáradva nagyon nehezen képes újranedvesedni. Az se rossz, ha a közeg tetejét égetett agyaggolyókkal borítod be, ami jobban tartja a nedvességet és gátolja a kiszáradást.
2017. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!