Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora egy rugós gyepszellőzt...

Krill kérdése:

Mekkora egy rugós gyepszellőztető optimális fordulatszáma?

Figyelt kérdés

Vettem egy Cseh gyártmányú Hect gyepszellőztetőt, viszont az a gondom, hogy olyan magas a fordulatszáma, hogy inkább talajmarónak lehetne eladni, nem gyepszellőztetőnek. Ledarálja a füvet, és a gyűjtőbe is inkább csak a talajt söpri be, a mohát meg otthagyja.

Sima gereblyével erősen meghúzkodva sokkal jobb eredményt tudok elérni, gyakorlatilag tényleg az elhalt növényi maradványokat és mohát szedi úgy ki, csak nagyon fárasztó.

Viszont az áttételt könnyű módosítani, így arra gondoltam hogy ha csökkentem a fordulatszámot akkor talán funkciónak megfelelően, rendesen fog működni, csak sehol nem találok információt erről. Mindenhol csak a motor fordulatszámát adják meg. (benzinesnél 3000-3600rpm) Persze ha valaki tud nekem egy áttételi arányt mondani egy jól működő gépnél, akkor ez is elég.



2017. ápr. 22. 11:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!