Kezdőoldal » Otthon » Kert » Birsalmafa szemzése lehetséges...

Birsalmafa szemzése lehetséges és ha igen, milyen gyümölcsökkel?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 27. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges! részben saját magával (ha aprókat terem) és körtével szemezhető, vagy oltható. Viszont a birsbe oltott körte lassú növekedésű lesz, ezért az ilyen fát inkább gyümölcs-sövénynek nevelik inkább. Mikor akarsz szemezni? Én jobban kedvelem a zöld szemzést (kb. június), mert az a szem még a szemzés évében kihajt, - ha nem, akkor augusztusban meg lehet ismételni.
2017. ápr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a naspolyákat oltottam birsre, hivatalosan is birsre szokták általában. (Faiskolákban szemzik, persze.)


A körték változó módon viselkednek a birssel.

Egyes fajták egész jól bírják, csak gyengébb növekedésűek lesznek (rövidülnek a hajtások ízközei), más fajták viszont alig moccannak, 10 év alatt éri el a lomb az 1 m átmérőt, a termés meg apró marad.

Valahol a neten láttam már használhatónak tűnő felsorolást a birsalany és a körtefajták affinitásáról, ha sok időd van, keresgethetsz, hátha megtalálod.

Én azért pár rossz tapasztalat birtokában nem javasolnám.

2017. ápr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Diel közbeoltással próbáld, megfogja.
2017. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat!
2017. máj. 4. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!