Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Kert

A kérdés

Elszáradt egy öreg diófa egy vályogházunk mellett. Mi lenne a jobb a kivágásra? Tőből kell kivágni vagy inkább hagyjunk meg a törzséből meg egy méternyit, hogy ne kárositsa a ház falát?

Nagyon közel van, kb. fél méterre a faltól és egy ág rádőlt a tetőre. Muszáj kivágatni.

05-19 21:39  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
A legjobb lenne, ha lenne egy fafaragó, aki valami csodálatos szobrot kreálna belőle, vagy fotelt vagy valamit... De simán meghagyva se lehet vészes. Csak itt van a környéken egy falu ilyen faragványokkal s eszembe jutott, mivel roppant jól néznek ki ;)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 05-19 21:45 Privát üzenet
Igaza van az 1-nek, nagyon mutatós lenne! :)
Viszont nem értem igazán a kérdésed.
Ha meghagysz 1 m-t a törzséből, az miért jó a házfalának?
Viszont tudsz rátenni virágot, asztallapot, tehát tudod látványként hasznosítani.
A fa kivágását (szakszerűen) mindig fentről kezdik, megkötözve az ágat amit fűrészelnek, hogy ne zuhanjon le.
Amikor a lombozatot teljesen levágták, akkor kezdik el "szeletelni" a törzset, olyan helyen, ahol van valami a közelben.
Ha félreértettem a kérdésed és nem arra válaszoltam ami érdekelne, elnézést!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 05-19 21:56 Privát üzenet
Arra vigyázzatok, hogy ne döntsétek ki gyökerestől, mert ha ennyire közel van a ház falához, a gyökerei már a ház alatt vannak. Az előttem szóló jó tanácsot adott.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 05-19 22:15 Privát üzenet
Köszönöm 3-as! :)

Ha mégis tőből akarjátok kivágatni, akkor a a bent maradt tuskót, - vagy nem is tudom hogy nevezzem - sűrűn, négyzethálósan vagdossátok be fejszével, amilyen mélyen csak tudjátok, így belefolyik az eső és egy nem kevés idő múlva a gyökerek is elkorhadnak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 05-19 22:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Lombozata már nincsen, mert már tavaly elszáradt. Ez a szoborfaragás nagyon tetszik, mint ötlet. Igen, a gyökerek nyilván teljesen a ház alatt vannak, és emiatt aggódunk. Legalább hatvanéves a fa, a ház pedig 120... Szakértő favágókat hivtam, ma megtörténik a vágás.

# 5/6Időpont 05-20 06:13 Privát üzenet
A tuskót hagyd ott és kész. Ki ne húzasd nehogy meginduljon a ház. Ha kihajt fúrj bele és önts a lyukba totális gyomírtót

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 05-20 14:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nem hajt a diófa a déli oldalon?
Diófa fajták közül melyiket válasszam?
Szeretném ha a keritésünk mellett sűrű növényzet lenne, ami nehezen átlátható és gyorsan megnő. Mit ültessünk? Drótkerités, a miénk, tehát rá is lehet futtatni. Az lenne a jó, ha..
Hol találhatok könyvben, szakirodalomban arról leírást, hogy mikor kell és mikor nem szabad a diófákat metszeni?
Későn lett metszve a diófa, folyik s nedve, mit csináljak?
Diót megéri akár 0.3 hektáron (3000 négyzetméteren) is termeszteni hosszútávú nyereség reményében?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Kert rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu