Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kapálógép kapatagnak az éle...

Kapálógép kapatagnak az éle megkopott, mivel lehetne újra megélezni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Fémreszelővel. A kopás mértékétől függően előbb durvábbal, aztán finomabbal.
2017. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek a kapatagok önélezők.Felesleges reszelgetni,mert az első kapálás után ugyan olyanok lesznek,majd mehetsz újat venni .
2017. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. Válaszoló vagyok. Akkor elnézést kérek! Én a rotációs kapából indultam ki. Annak éleztem a késeit reszelővel, és jó lett.
2017. júl. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rotációs kapa késeit nem kell élezni, ha nem nagyon köves a talaj. Önélezősek. Érdekes dolog, de szó szerint van élük, ha az él hosszában végighúznám a kezem, elvágná.

Én majdnem fél hektáron használom a rotáimat, de a kések mindig élesek, pedig még soha nem éleztem.

2017. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha modern, akkor valószínűleg önélezős. Ha régi, vagy vontatott, akkor fenőkővel, fenőkoronggal (flex), de ha már nagyon kopott, akkor csere jobb. Ha ilyen pici kerti, akkor még él nélkül is kapál, nem kell kardnak lennie ;)
2017. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!