Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell egy őszi baracknak...

Hogy kell egy őszi baracknak a magját elültetni, hogy ki keljen, és kb mennyi idő az?

Figyelt kérdés
2017. júl. 30. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kb eldobálod és ki is kel...nálunk úgy nőnek az udvarba. De azért azt kalkuláld bele,hogy nem bizti azt kapod végeredménynek amire számítasz
2017. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az udvar egy félreeső helyén ,5-10 cm mélyre.Majd öntözni kell,hogy a föld nedves maradjon .Aztán vagy lesz fa,vagy nem .5-6 magot dobjál oda .
2017. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában a lombhullató fáknál a rétegezés elnevezésű műveletet szokták a kertészetek alkalmazni, ami annyiban áll, hogy félnedves homokban tartják ősztől és hagyják a fagyot is érvényesülni, mivel sok mag csak megfelelő hideghatás után csirázik. A magról való szaporítást azonban nem javasolják, mivel a természetes beporzás miatt idegen fajtáról is származhat a virágpor, emiatt a magról kelt növény általában nem olyan termést hoz (esetenként maga a növény sem lesz olyan habitusú), mint az anyanövény.

Nekem van 2 db kopaszbarack (nektarin) származású fám, amik köpött magról keltek. Valószínűleg kajszibarack volt a beporzó, mivel a gyümölcsök íze kissé hasonlít a kajszira. A gyümölcsök mérete sem túl nagy, az átmérőjük nem haladja meg a 4 cm-t. A fa maga kisméretű, a levelek őszibarackéra hasonlítanak, sokkal kevésbé érzékenyek a tafrinára (levélhólyagosodás), a sima felszínű gyümölcsök augusztusban érnek, színük sárga, pirosas folttal, ízük a sárgabarackra emlékeztető, kissé kesernyés, a mag kifejezetten őszibarack mag.

2017. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A sárgabarack meg a nektarin nem porzódik át.

A rétegezés inkább nagyobb mennyiségek esetén használatos.


Azt jól írják, egyáltalán nem biztos, hogy amilyen magot elültetsz, olyan barackod lesz. Lehet éppen szinte ugyanolyan is, de lehet egész másféle is, amilyen az apanövény volt, vagy a nagyszülők.


A magot most félreteszed, és száraz, hűvös helyen tárolod őszig. Akkor földbe teszed 8-10 cm mélyen, és ha életképes a magbél, akkor tavasszal ki fog kelni.

Ha meg tudod csinálni, akkor a végleges helyére tedd, mert az átültetés 1-2 évvel későbbi termést eredményez.

Átültetés nélkül, jó helyen már a 4. évben valószínű az első termés.

Egy helyre tegyél vagy 5 magot, megjelölve, egymástól 10 cm-enként, aztán ha kikeltek, a feleslegeket húzd ki.

2017. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb. 25 éve ültettem ,egy szép őszibarackfát.Nagyon szépen termett,de egy vihar kitörte.

Nem messze tőle kelt egy kisfa ,gondolom a lepergett barackok egyikéböl,Csodálatos barackokat termett,volt köztük 25dkg.is.Nem messze tőle ugyan csak nőtt egy kisfa,ezen viszont sárgahúsú kemény íztelen barackok lettek ,ki is vágtam a fát.

Vagyis: rámegy 3-4 éved az első termésig,és ha nem megfelelő,akkor kezdheted előröl.

Ha nagy kerted van akkor érdemes kisérletezni,ha kicsi akkor vegyél oltványt,és biztos a termés!!!

Mosz úgy állok ,hogy van nagyon korai ,és nagyon késői barackfám,mind magrol kelt,és van egy középérésű,de nem olyan bő termőek mint az oltvány.

Na még anyit ,amikor egyik évban szépen sorban elvetettem a magokat,egysem kelt ki.Az idén tavasszal viszont,szinte mindenhol őszibarackot látni ,lugas alatt,a kertben itt ott,nagyon érdekes... meg is hagytam kettő szépet.

Lehet a komposztal hordtam ki a magokat ősszel,vagy csak amit egyszerűen szétdobáltunk evés után a kertben....

Sok sikert!!!!

2017. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oltványt vegyél,nagyon sok féle van.a magrol nem jó szereintem.
2017. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem csiráztatni hasonloan érdemes probálni mint más növényeket.A növekedést a PH érték változása + hömérséklet inditja.A paprika paradicsom vagy buza szemeket pl. hogy lehessen jól látni ,hogy mi történik ,a magokat két fehér wc papir vagy papittörölközö közé helyezve és zárocsikos foliába rakva benedvesitve , be lehet bezárni,az elsö héten nincs szüksége levegöre,és igy nem szárad ki.Felemelve fény felé tartva jól láthatóak a magok,elöször szétnyilnak és kitekerednek belöle az elsö levelek,a másik irányba a gyökér.1-2 hét után mikor már jól látható,akkor a leválasztott papirdarabbal együtt mehet a cserépbe,na és tavasszal a kertbe. :)

Ha 1,2 hét után nincs változás akkor ki lehet dobni.A magház leesik ,nincs rá szükszég,ha sikerül a csontházat ugy széttörni ,hogy ne sélüljön meg a belseje talán még jobb.

2017. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!