Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pár hónap alatt 3,5 méteresre...

Pár hónap alatt 3,5 méteresre nőtt a szomorúfűzcsemete, ez normális?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár végén ültettem el, aztán valami megtámadta a törzsét, de alul még időben elkezdett hajtásokat hozni, ezért fél méteresre visszavágtam, ahol a friss kis ágak nőttek. Most meg alig pár hónap alatt több mint 3,5 méter, igaz, vékony, és támasztani kell. Ugye meg fog erősödni, mert így szétmegy az első nagyobb viharban.
2017. júl. 31. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha lement róla a nemes (vagyis a Salix x babylonica), a tőből az alany, a fehér fűz hajthatott ki. Az oltása ott volt a törzse alsó részén. Ha meghagyod, szép fa lesz belőle, csak adj mellé karót. De nem lesz szomorúfűz.
2017. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy oltvány volt. Fiatalon ezek nem szoktak "szomorkodni", hanem nőnek felfelé.

Lehet támasztani is, vagy metszéssel erősíteni.

3,5 méteresre azért az első évben nem kellene meghagyni.

2017. aug. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Támaszték van mellette, végig megkötözve persze, mert elég vékony. De lefelé hajló ágai vannak, tehát még mindig szomorúfűz. Nem oltvány volt.
2017. aug. 4. 19:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Erről jut eszembe, egy tavalyelőtt magról hajtott, és tavaly átültetett, alig húsz centis kis juharcsemetém is az idén egy méteresre nőtt. Nem tudom, mi van itt a földdel. :D
2017. aug. 4. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!