Kezdőoldal » Otthon » Kert » Késő már ilyenkor elültetni a...

Késő már ilyenkor elültetni a borsót?

Figyelt kérdés

Mikor kell?

Tényleg cserépbe szokás először, majd utána kell kiültetni a kertbe?


2017. aug. 6. 00:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam !Egyébként egy 65 éves sok tapasztalattal rendelkező termelő vagyok.
2017. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én majd kb. egy hét múlva vetek -Rajnai törpét.

Azon is múlik,hogy milyen a talaj,és hogy hol laksz az országon belül.

Én Szegeden,ahol feketeföld van.

2017. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól írja az előző, olyan 1-2 hét múlva lehet Rajnai törpét, én is akarok majd. (Legalább 10 éve kísérletezem különféle időpontokkal.)

Most még csak hosszú tenyészidejűt érdemes, de annál még nagyobb a rizikó. A már most földben lévő Rajnaiból semmi nem lesz, mert a meleg és a sok órás megvilágítás hatására 10 centis korában elkezd virágozni, hoz 1-2 hüvelyt 1-2 szemmel, és vége. (Átlagos évben. Kimondottan hideg őszön ez lehet a nyerő.)

Az ezutáni Rajnaival se lehet biztosra menni, mert ha túl meleg lesz az augusztus vége meg a szeptember, akkor ugyanúgy jár, mint a túl korai, ahogy fentebb leírtam.

Ha kelésig nem lesz folyamatosan nedves a földje, vagy túl hűvös és borongós lesz a szeptember, akkor nem fejlődik rendesen, és mire virágozna, akkorra elviszi egy korai fagy. Ez viszont csak olyan 8-10 évente várható normál domborzati viszonyok között, úgyhogy legbiztosabbnak találtam augusztus közepén a Rajnait.

Ha nagy szerencsénk van az időjárással, akkor szépen megerősödik, mire eljön a virágzás ideje, és a fagyokig még hosszú ideig folyamatosan virágzik és terem, akár egy hónapnál hosszabb ideig is lehet szedni, a tavaszi vetésűvel ellentétben, mert októberben már nincs hosszú nappal és nagy hőség, ami véget vetne a virágzásnak.

2017. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Itt például a tavaszi "nem jön be" sem borsóból,(sem fokhagymából)

Így én "Erzsébet~napi" borsót vetek(és akörüli időben duggatom a fokhagymát is)

Nem szoktam a drága,télállónak mondott magot venni,csak a Rajnait...abból is a debreceni csomagolást tapasztaltam jobbnak.

12 voltam...

2017. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
0%
ha akarsz vetőmagot csak úgy a földbe vettni akkor természetesen lehet, de sok értelme nincsen
2017. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hogyne lenne, ne hallgass az utolsóra, nem ért hozzá
2017. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!