Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Épp piskótát sütök, gyönyörű...

Épp piskótát sütök, gyönyörű szép barnára megsült kettévágom és a közepe még folyik. Eléggé ledöbbentem és elszomorodtam. Vissza lehet azt még tenni a sütőbe? Megsülne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt kiveszed, meg kell szurkálni pl. egy hústűvel. Ha ráragad a tészta, akkor látod, hogy a közepe még nyers. Lehet, hogy nagyobb hőmérsékleten sütötted, mint ahogy ajánlatos lett volna, így csak külsőleg volt "kész".
2011. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ja! Én is így jártam a múltkor, hogy a közepe lágy volt, én tűvel megnéztem és visszatoltam, de vagy 2-szer is. Én szerintem a sütőt nem csavartam elég forróra. Én csokisat sütöttem, annak nem látszott a tetjén. :) Figyi, egy próbát megér, ha visszateszed. Igen, ahogy írta előttem a válaszoló, biztos melegebb volt a sütő a kelleténél a kívül hamarabb megsült, nem tudott átsülni. Én kevert tésztát szoktam, azt könyebb és hasonló az íze, ha érdekel:

[link]


A szakácskönyvben is ez a neve, lehet meggyesre is, diósra is, ajánlom!!! Torta alapnak is jó.

2011. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Kicsit össze-vissza fogalmaztam, bocsi!
2011. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb hőfokon kellett volna sütni és tűpróbát csinálni. Ha visszateszed, még megsülhet, de szerintem nem lesz túl szép. Viszont azért még utána csinálhatsz belőle somlóit, vagy összetörheted kókuszgolyónak, esetleg jól megkened krémmel, hogy ne nagyon látsszon. Legyél kreatív. :)
2011. febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Piskótát gáz visszarakni, mert az összeesik,pláne, hogy kihűtjük, mielőtt felvágnánk, gondolom te is így tettél. Tölteni már szerintem alkalmatlan lesz, de hogy ne dobd ki, ahogy írták is, valamire még jó lehet.
2011. febr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat visszaraktam egy kicsit kiszáradt de mivel krém is volt benne meg csokival leöntöttem nem lett gáz.megsült elfogyott:)
2011. febr. 15. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!