Kezdőoldal » Otthon » Kert » Majomfa-mit csináljak vele?

Majomfa-mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Majomfa egyik ága nagyon meghajlott a saját súlyától!eddig neki tudott dölni az ablaknak, de mos szabadon van, és már a földet éri.ha levágom meg győkeresedik ilyenkor tél elején?

kb:egy százforintos érme vastagságú a törzse.



2017. nov. 1. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz ilyenkor késő ősszel-télen megfelelően világos, de hűvös helyet biztosítani neki, akkor levághatod és 1 nap után beültetheted laza pozsgás talajba, ahol aztán alig kap majd vizet tavaszig (hogy ne rothadjon). Ha ilyen helyet nem tudsz neki biztosítani, akkor inkább szúrj mellé egy vékony, de erős karót és kösd hozzá.
2017. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi közben utána is néztem, csak azon csodálkozom, hogy száraz földben meg gyökeresedik?-más virágokat mindíg vízben gyökereztetek.
2017. nov. 1. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy pozsgás növény. Vagyis, vizet tárol a leveleiben-száraiban, és nagyon keveset párologtat. Ha levágva leteszed valahová, a száraz levegőn is hoz gyökereket.

De nem száraz földbe kell tenni, hanem enyhén nedvesbe, mint írva vagyon itt fent. És én nem 1 nap után tenném, csak 1 hét után, leghamarabb.

Viszont inkább csak tavasszal, most tényleg jobb a felkötözés.

Most vidd ki a fűtött szobából hűvös, világos helyre, mert tavaszra csúnya lesz, megnyúlik a meleg és a fényhiány miatt.

A lehajlás is feltehetőleg fényhiány miatt alakult ki, egy viszonylagos megnyúlás az oka.

2017. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
már levágtam.a lehajlás nem a fényhiány miatt alakult ki szerintem mert olyan ablakban volt ahol egész nap érte a napfény,és rávolt támaszkodva az üvegnek.3 napra el kellett onnan vennem, akkor ereszkedett meg.
2017. nov. 2. 08:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Maga az üveg is sok fényt megfog, csak a szem alkalmazkodik a kevesebb fényhez, és nem érzékeljük.

Valamint, ott eleve csak az egyik oldalról érkező fény éri a növényt (ez is megszűrve), vagyis, a normál kinti mennyiségnek maximum a felét kapja ez a fényigényes növény.

2017. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hu ezt nem igazán értem.máshová nem tudtam rakni.akkor minden nap fordítanom kellene 90 fokot?
2017. nov. 3. 00:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Kint kellene tartani nyáron. :)

Ami, ugye, nálad nem megoldható, de a téli hűvös hely mindenképpen fontos lenne.

2017. nov. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!