Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuskó kiszedésre hatékony és...

Tuskó kiszedésre hatékony és gyors módszer?

Figyelt kérdés
Hogyan távolítsam el almafáknak a tuskóját és a gyökérzetét a földből kb. 40 cm mélységig? Nem néhány fáról van szó, hanem kb. 3000 fáról, jelenleg az az ötletem, hogy úgy vágom ki a fákat, hogy hagyok nekik 1 méteres törzset aztán pedig láncos buldózerrel az elején toló lapáttal kitolom illetve a hidraulikával emelem egyszerre és így kijön, de valakinek esetleg jobb ötlet ettől?

2017. nov. 30. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Felénk(Bordány,Üllés) Van egy srác,akinek van egy JCB-je és rendszeresen vállal ilyeneket.

Markoló és tolólap van a gépen. Bárhogy elvállalja. Akár csak a kanállal kiforgatja,de ha kell,símára is tologatja aterepet,vagy traktorra pakolja a tuskókat.

Tavalyelőtt egy rokonnak szedett ki 3~400 őszibarack tuskót.

Ilyet kéne a környéketeken keresned.

2017. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem én inkább megvenném a szükséges gépet, mert ilyen nagy tételben a bérlés lehet többe kerülne.
2017. nov. 30. 19:33
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyilván alku tárgya, de szerintem kijön egy fél gép árából, aki megcsinálja, még így karácsony előtt is bakker. Nehogy már egy-két napra több milla legyen az a drága ember! Egyébként az erdészetnél MTZ-vel és lánccal kapkodták ki nagyon nagy lelkesedéssel, mert haza lehetett vinni üzemanyagárban.
2017. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megvennéd a gépet, mert a bérlés többe kerül?

Egy használt gép is több millió, hogy kerülne ennél többe a bérlés?


Szerintem is a dózer a legjobb módszer, s úgy, ahogy írtad.


Miért vágod ki az ültetvényt? Másikat telepítesz?

2017. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha hagysz egy méternyi törzset, akkor hegesztesz egy erősebb állványt, és flasencúggal kitéped a rönköt.

Esetleg régi vasúti emelővel.(asszem hévérnek nevezik)

én kiáshatatlan betonoszlopokat emeltem így ki.


nem kell túlbonyolítani, csakhát 3000 fa, az bizony szöszmötöléssel jár..egy zetor a kanálra erősített (drót)kötéllel ezt pik-pak kikapja.

2017. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen a mennyiség miatt kell a gyors módszer. Igen más gyümölcsöt akarok ültetni helyébe, mert ez már kiöregedett. Most még azon is gondolkodtam, hogy lehet az is gyorsabb lenne, ha tőbe vágnám ki a fát és tuskófúróval szét fúrnám aztán utána pedig nagy teljesítményű láncos traktor a kisebb gyökereket ki bírná szántani mély szántással 40-50 cm.
2017. dec. 1. 12:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez is egy jó módszer.

Amit én láttam, az úgy ment, hogy legallyazták a fákat, megmaradtak a törzs feletti elágazások 20 centisre vágva, ennél fogva meg tudta fogni a markoló. A kisebb fákat csak simán kihúzigálta gyökerestől, a nagyokat ide-oda hajtogatva "kifárasztotta" előbb.

Utána, gondolom, egy gyökérszaggatóval át lehet menni a területen. (Eke igencsak törne, ha egyből ezzel mennél neki.)

Annyi a probléma így, hogy ennél a kiszedett tönkökkel is kell valamit kezdeni.

2017. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen a kiszedett tönköket szerintem manuális módszerrel pótkocsira pakolni aztán egy csomóba hordanám egy fél hektáros területen aztán hagynám, hogy az idő szét korhassza, vagy ha nyáron kiszáradna, akkor alá gyújtanák, hogy biztonságosabb legyen körbe szántanám 10-15 méteres körzetbe, hogy ne terjedjen a tűz. Naponta néhány munkással elég sok tönköt/gyökeret el lehet hordani. Aztán hidraulikás borítós pótkocsival meg bukóra borítani.
2017. dec. 1. 19:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért elég nagy pazarlás mai faárak mellett felgyújtani ennyi tuskót.

Aki bálás kazánnal fűt, annak még el sem kellene vágnia, simán befér.

Arra nem gondoltál, hogy szólsz egy bálás kazánt használó embernek. Az ilyeneknek általában traktorjuk is van, s azzal kihúzkodhatná magának.


Vagy ha te szeded ki, akkor is próbáld meg eladni! Kérj csak 1000 ft egy mázsáért, több 100 ezer úgy is.

2017. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazad van, hogy pazarlás, de dolgozni senki nem akar manapság, ezért garantáltan nem adnak 1 Ft-ot se mázsájáért. Ezek a kihúzgált tönkök úgy néznek ki, hogy akár 1 m átmérőt is elérő gyökér- és földkupacok, amiket fűrésszel se nagyon lehet darabolgatni, a földben lévő kődarabok miatt.

Ingyen azért meg lehetne próbálni, tudok olyanokról, akik nagyon ráérősek voltak, és ékekkel meg baltával szétvertek egy kocsirakomány ingyen fatönköt.

2017. dec. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!