Kezdőoldal » Otthon » Kert » Legjobb/leggyorsabb módszer a...

Legjobb/leggyorsabb módszer a házfal befuttatására?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a növénnyel befuttatott házfal természetes védelmet nyújt a vakolatnak, másrészt hűtő-fűtő hatása is van. Érdemes befuttatni a főfalakat? Mivel lehet viszonylag gyorsan és relatíve problémamentesen (nem nyeli el a házat, ha nem vágják havonta) megtenni?
2015. aug. 12. 21:30
 1/5 anonim válasza:
Én láttam már borostyánnal futtatott falat és gyönyörü. Azt nem tudom mennyire hatásos vagy káros.
2015. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leggyorsabban vadszőlővel lehet befuttatni, azért félévente legalább érdemes alakítgatni.
2015. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vaki1616 válasza:
63%
Ez jól hangzik és tényleg gyönyörűen tud kinézni, de az a növény (ami felfut a faladra) a gyökerével kapaszkodik a vakolatba és az nem hiszem, hogy egészséges. Ha elenged a vakolat ( mert nem bírja a plusz súlyt) az elég ocsmányul fog kinézni, és utána kiirtani sem tudod csak vakolattal együtt, azt meg csak telibe tudod javítani mert foltos lesz ha csak ott javítod ahol lejött. A nemes vakolat meg szerintem nem tartozik a filléres dolgok kategóriába. :)
2015. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tapadókorongos vadszőlő az ami legszebben fed.

Halpikkely szerűen elvezeti onnan a vizet, nyáron hűt, de télen csúnya.

A borostyán a másik jó választás és az örökzöld, csak lassan indul be.

2015. aug. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami gyorsan befutja a házat, nem 15 év alatt, azzal sok gondod is lesz, mert később még intenzívebben fog nőni. Döntsd el, melyik verziót szeretnéd.

A hűtő-fűtő hatás valós. (Ill. a fűtő lombhullatóknál nem annyira.)


Ezt én is olvastam már, hogy védi a vakolatot, de hogy ezt hogy értik, az előttem homályos.

Az eső, hólé lassan tud elpárologni a zárt, később már több rétegű lombozat alól, így a vakolat nem tud gyorsan kiszáradni, ami nyáron sem hasznos különösebben, de télen meg főleg káros.

Viharban a növényzetbe kap a szél, a kevésbé jól fogódzkodó vakolatrészeket az állandó mozgatással megrepeszti, idővel lekapja.

2015. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!