Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik olyan boltban kapható...

Létezik olyan boltban kapható tiszta föld, ami nem tartalmaz kisállatok számára ártalmas mesterséges vegyi anyagokat?

Figyelt kérdés

Van két kis patkányunk, akiket még a napfénytől is óvunk, mert annyira könnyen megbetegszenek és rövidül az élettartamuk. Azt olvastuk, hogy ez a faj nagyon szeret a földben áskálni gyökerek után kutatva és milyen jó ötlet lenne egy marék búzát elültetve homokozót építeni nekik. Nagyvárosban, a paneldzsungel földjében nem bízunk meg, főleg mert régen temető volt ezen a helyen, most pedig valami üzem van a szomszédban. Szétnéztünk a boltokban, de minden virágföldön - még a bioföldnek nevezetten is - figyelmeztetéseket lehet olvasni, hogy használat után kézmosás, fertőtlenítés, stb ajánlott. Nagyon nem értünk a témához, szóval most ezért írtam ezeket a kérdéseket.


A bioföld tényleg tartalmazhat olyan dolgokat, amik árthatnak az embereknek vagy az állatoknak? Hol lehetne megfelelően kicsi (max. 5 liter) alkalmas földet venni?


2017. dec. 20. 02:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Veszel sima epitkezesi homokot. Fozod vizbe , sutod tepsiben, mindegy. Ez elegge kiol belole mindent, hogy a patiknak ne legyen bajuk.
2017. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy egy nagyobb játékboltban veszel játszóhomokot, azt hiszem 5 kg-s kiszerelésű.
2017. dec. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ellentétben az előző 2 hozzászólóval, szerintem ne vegyél föld helyett homokot! :-)
2017. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A virágföldben műtrágya szokott lenni, azért nem ajánlott ilyen célra.

A bioföldnek nem sok köze van a földhöz, általában mindenféle városgazdálkodások által összegyűjtött hulladékból komposztált anyagokat jelent.

De egy városi parkból nyugodt lélekkel hozhatsz földet, nem lesz nagyobb a fertőzésveszély, mint a kaja esetében, amit enni kapnak.

A sütőben való fertőtlenítés egy jó módszer, ha nagyon biztosra akarsz menni.

2017. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sütőben valóban tudod fertőtleníteni, de a kemikáliákat nem ölöd ki belőle.

Ha nekem lenne ilyen gondom, akkor elmennék a legközelebbi erdőbe egy ásóval (én mondjuk a virágoknak is onnan hozom a jó humuszos földet) és vinnék haza annyit, amennyi kell.

Ez biztos nincs kezelve semmivel, viszont lehetnek benne káros baktériumok, vírusok, erre jó aztán a sütőben sütés.

2017. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!