Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tehetnék penész ellen?

Mit tehetnék penész ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hete csiráztatok egy avokádómagot fogpiszkalós módszerrel. A gyökere már szép nagy, nagyjából 10cm, és már a hajtása is megjelent. A minap észrevettem, hogy a mag (az a része, ami kint van a vízből) és a hajtás is elkezdett penészedni. Próbáltam lemosni róla, de másnapra mindig újra megjelent. Azt vettem észre, hogy azóta nem is nő sajnos a hajtás, most kb 1cm. Tudnátok valami tanácsot adni, mit kellene tennem, hogy eltűnjön a penész?



2018. jan. 10. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán nem kellene olyan nedves körülmények között tartani. A fogpiszkálós módszert nem ismerem, de ha a penész megjelent, akkor, az rossz jel, mert az exoenzimek károsítják a csíranövényt.
2018. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha már megjelent a penész tudok tenni ellene valamit?
2018. jan. 10. 20:04
 3/7 A kérdező kommentje:
A károsodás visszafordítható?
2018. jan. 10. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A hajtás szerintem csak akkor penészedik, ha már elpusztulófélben van, vagy már nem is él. Egészséges növényt még nem láttam penészedni.

Nem a penész okozza a pusztulást, hanem a pusztulás nyit utat a penésznek.

Esetleg vehetsz Dithane-t, vagy egyéb gombaölőt, és ennek az oldatába áztasd a vízen kívüli részeket pár percre. De lehet, hogy jobban jársz, ha új avokádót veszel.

(Azt mondjuk nem tudom, mi értelme van, mert úgysem fog teremni, és annyira nem szép növény, viszont nem könnyű tartani.)

2018. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még azért próbálkozom...
2018. jan. 10. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van gyökere és hajtása, akkor miért van még vízben?

Szedd ki a vízből és ültesd el!

Nagyobb baja már attól sem lehet.

2018. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert még nagyon pici. Meg akartam várni míg kb 15cm-es lesz.
2018. jan. 10. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!