Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűszerkertet szeretnék csináln...

Fűszerkertet szeretnék csinálni - hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Hatalmas, teljesen szűz kert áll a rendelkezésemre. Nem akarok pepecselni dobozkákkal, díszítéssel, stb... - egyszerűen csak minél több és minél többfajta fűszer magját elvetni (petrezselyem, snidling, menta, rozmaring, kakukkfű, stb...). Nem baj, ha nem nő szépen, az pláne nem baj, ha elburjánzik, mert hely van bőven. :)


A Google és a YouTube ezúttal nem a barátom. Pepecselős magyarázatokat találok, kb. profi kertészeknek. Egyszerű, biztos módszert szeretnék. Köszönöm előre a segítségeteket! :)


2018. febr. 20. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Semmi komoly nincs benne. Már két éve csinálom teljesen kezdőként, nem néztem utána sehol, csak elültettem a magokat olyan mélyre és egymástól olyan távolságra, ahogy a zacskóján írják, vagy épp csak szétszórtam a magokat a földön eszetlenül. Minden kinőtt és szép termést hozott :)
2018. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sincs valami sok tapasztalatom,de szerintem nem art utana nezni,hogy melyik noveny mit szeret vagy,hogy kb mekkorara no meg.Csak azert,hogy egy magasra novo bokrosabb fajta nehogy elnyomjon vagy arnyekot tartson egy kisebbre.En levendulat meg mentat probaltam magrol szaporitani,de nem sok sikerrel.Ezeket talan egyszerubb meg gyorsabb is cserepbe megvenni,bar a mentanal kb eleg egy kicsit gyokeres hajtast ledugni es megeled.Egyebkent vannak olyan fuszernovenyeim amiket ugy szedtem ut mellett es boltba meg nem lattam,szoval nem art figyelni,ha olyan helyen jarsz.
2018. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Konkrétan, mit is kérdezel?

A különféle növényeket különbözőképpen kell tartani, kezelni.

Ahogy írják, nézz utána a helyigénynek, növekedési erélynek, módozatoknak. (Ha valamiben nem vagy biztos, kérdezz rá itt a konkrétumokra.)

Csinálsz egy részt az évelőknek (érdemes palántát venni), meg egy részt az egyéves növényeknek. Arra vigyázz, hogy a különféle tarackoló, terjedő tövű növények ne fussanak össze.

Minden mag csomagolásán rajta van minden fontos tudnivaló, ha ezeket betartod, és ésszel csinálod, akkor nem lehet baj. Ha még soha nem csináltál ilyent, akkor keress valakit, akinek már van magvetési tapasztalata. (És nem csak ő állítja, hanem szép kertje van.)

2018. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bazsalikom, a kakukkfű, a borsika, a muskotályzsálya, a borágó, a lestyán, az izsóp és az oregano (szurokfű) mind szépen előjött évről évre magvetéssel, a citromfű magját néhány órán át fagyasztóba tettem, és másnap vetettem el - az is nagyon szépen kelt. Én csak arra figyeltem, hogy melyik évelő és melyik nem, ill. hogy a lestyán boldogabb szűrt vagy félárnyékos helyen, mint tűző napon, meg hogy ne száradjon ki a talaj hosszú időre körülöttük, amíg teljesen ki nem fejlődnek ( utána már remekül bírják).
2018. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Például a mentát nem árt "kordában tartani" mert veszettül elburjánzik a gyökerein keresztül. Persze! Nem baj, 1-2 évig. De aztán...

Ajánlom a zsályát, nagyon szép évelő.

A citromfű nagyon kedves kis "bokorrá" képes nőni.

A metélőhagyma nem fog gondot okozni. Igénytelen kis növények, de tömegben mutatós és persze finom.

A borsikafű avagy csombor, a kakukkfű, és a bazsalikom elmaradhatatlan egy fűszerkertből (bármilyen kertből). Illatuk "gyönyörű". A bazsalikomot imádják a csigák, sajnos tőlük óvni kell.

A kapor is "kötelező", de neki már jó minőségű talaj kell.

A rozmaring "királynő" lehet a kertben, de a fagyokat nem bírja sajnos kipusztulhat ha tartós a nagy hideg.


Egy kertet bármilyen is, gondozni kell, mert csak úgy lesz mutatós, hasznos.

Gazolni minimum, meg csigariasztani, metszeni, egyelni, tápoozni, trágyázni, karózni, esetleg permetezni (ha nagyon muszáj, az meg nagy úr) ezeket a típusú növényeket is kellhet.

2018. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!