Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol találom a hagyományos...

Hol találom a hagyományos sárga műanyag tartályos háti permetező szelepjeit? Arra gyanakszom, hogy az a szelep nem működik a kettő közül, amelyiket nem találom.

Figyelt kérdés

Az egyik szelepet megtaláltam (ősrégi a permetező) egy nagy hosszú felréselés van a csavaros sárgaréz alkatrészen, de a másikat nem találom.

A fő gondom klasszikus: a kar emelésekor, amikor a dugattyú felfelé mozog, a műanyag központosító furatain spriccel kifelé a folyadék. A dugattyút és a gumikat 2-3 éve cseréltem és alig volt használva azóta a permetező, tehát az általam nem megtalált szelep tűnik gyanúsítottnak.



2018. máj. 13. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit szorítsál rá az anyával.Ez egy kúp alaku anya,ami szét nyomja a kupos gumit Felülre kell kis olaj is .
2018. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Én azt se tudtam hogy két ilyen golyós szelep van. Persze amiről nem tudtam az volt beragadva. Én egy helyi ezermesterrel nézettem meg. Jó lett
2018. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szelepen azt érted, ahol a golyó van?

Ebből az egyik a dugattyúház alján van, a másik pedig a tartály alján, ahol egy hatlapos műanyag tömszelence közepébe megy be a cső. Ezt a tömszelencét kell kicsavarni, és megtalálod a golyót.

Az nem értem amúgy teljesen, hogy mi a gond a gépeddel, de szerintem nem a golyó miatt van.

(Persze, lehet, hogy a tiéd nem ilyen, mint az enyém. Kétféle rendszerű sárga magyar permetező van.)

2018. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos azóta újabb negatív tapasztalatot szereztem. Kicseréltem a 2 dugattyú tömítést (holott a benne levők alig voltak használva). Megszűnt a dugattyú házból a folyadék spriccelése. De ahogy mondja a szólásmondás: korai öröm nem állandó. Olyan 5-6 liter kipermetezése urán újra jelentkezett a dugattyúházból a kifelé spriccelés. Ebből arra követeztettem, hogy ezek a ma kapható dugattyú tömítések valami könnyen elkopó, túl puha szilikongumiból készülhetnek, aminek az alkalmassága sokkal gyengébb, mint az eredeti valódi gumi tömítéseknek.
2018. máj. 28. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!