Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen benzines fűkaszát...

Milyen benzines fűkaszát vegyek magas fűhöz?

Figyelt kérdés
Olyan fél-egy méteres sűrű füvet szoktam kaszálni a patak parton az egyik telkünkön. Kellene egy olyan kasza, ami elég erős, hogy elvigye az ilyen füvet jó vastag damillal. Eddig egy MTD-vel vágtam, az megbirkózott a feladattal, az egyedüli bajom az volt vele, hogy sípolt tőle a fülem füldugó nélkül, meg hogy csak sokadik kísérletre indult el. Idén sajna megadta magát a gép. Azóta kipróbáltam egy McCulloch márkájút is. Hát azt kell, hogy mondjam, hogy az valami harmat gyenge. Csak úgy tudtam levágni vele, hogy felére - 2/3-ára visszavágtam a damilt metszőollóval. Érzetre is olyan szétesős volt az egész, éreztem, hogy csavarodik a kezemben a műanyag, ahogy kaszálok vele. Pozitívumai ennek ellenére voltak az MTD-hez képest. Az egyik, hogy sokkal könnyebben lehetett cserélni a damilt, a másik meg hogy gyakorlatilag pöccre indult. Szóval nekem valami olyasmi kéne, ami ötvözi egy kicsit a kettő erényeit. Kb. 50-et szánok rá, ha ki lehet ennyiből hozni. Igazából a márkák érdekelnének, hogy melyiket érdemes venni, mert nem nagyon néztem még körül. A Stihl-t láttam, hogy néhányan ajánlják, mások viszont azt mondják, hogy már nem ugyanaz, mint régen, és nyomatják a tervezett elavulást. Egyébként is ahogy nézem nem férne bele olyasmi a keretbe. Bármi egyéb, ami figyelemre méltó?

2018. máj. 14. 04:49
1 2
 11/16 Dionysos válasza:
81%
Na most a Trimmac az a McCulloch lehető legkisebb damilos gépe. Arra való, hogy a pázsit szegélyét, ahol nem fért el a tologatós fűnyíró, elrendezd vele. Marhára nem a méteres gaz a vadászterülete. Az a csoda, hogy a lekurtított damillal túlpörögve nem sült be... Ha rendes fűkaszát és nem szegélynyírót használsz, akkor megoldódnak a gondjaid. 1,5 lóerő különbség ezeknél a gépeknél már elég nagy, úgyhogy ha veszel egy 1,5-2 le körüli Hechtet vagy egyéb jobb kínait, azzal nem lesz gondod.
2018. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Hecht 163 igaz 90000 forint, de 3.1le.
2018. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!


Én is így látom, hogy 1.5-2LE körül kell keresgélnem, 2-nél több erre a célra nem hiszem, hogy kelleni fog. Még jobban átnézem a márkákat és típusokat. Egyébként MTD-ből is úgy nézem, hogy vannak jobb modellek, amikkel sokan elégedettek, és vannak olyanok, amik semmire sem jók, tehát nem feltétlen igaz, hogy kategorikusan rossz választás lenne az a márka. Gondolom úgy van ez, mint elektronikában is, hogy nem csak gyártó, hanem model függő is a dolog.


A McCulloch-ot csak kipróbáltam, lejött nekem is, hogy nem erre a célra való, de valamivel le kellett tolnom a füvet, mert már nagyon magas volt. Így nézelődve az jött le, hogy nem érdemes a régi MTD javítására költeni, mert nem fogják tudni megcsinálni normálisan. Azt hiszem a karburátorral van valami, de nem én vittem szerelőhöz, úgyhogy nem tudom pontosan mi a baja, csak annyit, hogy a fazon szerint nem javítható. Sokan panaszkodnak fórumokban, árukeresőn, hogy rengeteget fizettek fűkasza javíttatásra, és mégsem megy, vagy egy hét után ugyanúgy szétmegy valami más miatt.


Én inkább úgy gondoltam, hogy 2-3 évente veszek ilyen 30-50k-sat, mint hogy vegyek valamit 200k-ért, ami ugyanúgy szétmegy. Kisebb így a kockázat, és előfordulhat, hogy kifogok egy olyat, ami sokáig bírja.

2018. máj. 14. 21:07
 14/16 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!
2018. máj. 16. 00:17
 15/16 A kérdező kommentje:
Nézegettem a McCulloch-okat 80 körül (többet nem akartam rászánni), de engem nem győztek meg. Lehet, hogy Husqvarna motor, de minden más pocsék rajtuk. 2 mm-es hézag van a műanyag alkatrészek illesztésénél, aminél bármelyik amatőr tákolás is jobb, ha összeszerelésről van szó. Minőségben is, ami van McCulloch szegélynyíró a családban, olyan, hogy félek használni, mert szétesik a kezemben. Komolyan, lecsavarja magának a szétszedhető nyelet a rázkódástól 10 percenként, aztán nekem kell visszacsavarnom, nehogy széthulljon. Amikor meg vágok vele, akkor érzem, hogy csavarodik a nyél, mert tekeri a motor, annyira nincs tartása. És ezt kapom 40-ért. Amit láttam 80-ért kaszát tőlük, az is ugyanilyennek tűnt. Úgy gondoltam, hogy akkor már inkább a kínai motoros MTD féláron. Idővel úgyis egyértelmű, hogy mindkettő tönkremenne. Végül vettem egy MTD BC 43-at 35-ért a tecsóban. Kipróbáltam, amivel szenvedtem eddig 1 lóerős szegélynyírókkal és 2-3 órát eltöltöttem, azt most kb. 1 óra alatt csaptam le erőlködés nélkül. Nekem nagyon megérte. Vettem még egy plexis arcvédőt, úgyhogy most fullos a rendszer. A hevederre sokan panaszkodtak, hogy sokkal jobbak a Stihl hevederek, és érdemes cserélni. Nekem erre az 1 órára bőven jó az MTD is, bár nem túl kényelmes.
2018. júl. 19. 10:24
 16/16 A kérdező kommentje:
No ha már csináltam ezt a témát, akkor küldök helyzetjelentést az MTD-ről, amit vettem. Eddig olyan 5 alkalommal vágtam 4-500nm lejtős terepen vastag parlagfüvet vele, illetve egy kisebb területen, talán 100nm-en magas füvet kicsivel többször. Nehéz megbecsülni ezeket a területeket, ha nem földmérő az ember, a google maps azért valamit segít. Olyan 150nm egy óra ráérős tempóban, és talán 10 óra lehet 5L benzin, de ezek elég közelítő értékek. Az ereje rendben van, sőt inkább figyelni kell, hogy ne adjak túl sok gázt, mert akkor nagyon eszi a damilt. A motor jól működik, viszont érződik a gép hangján, hogy tényleg 2 évre tervezték, legalábbis valamelyik forgó alkatrész elég kerregős hangot ad néha, ami a kenés hiányára utal, és érzésre nem a motorból jön, hanem a nyélből vagy a vágófej környékéről. Ez benne volt a pakliban, úgyhogy annyira nem lepődtem meg, de majd beleolvasok, hogy hogyan kell karbantartani, kell e zsírozni, hátha átsiklottam valami felett. Ami kimondottan gyenge pont a gépen az a vágófej. Azt hiszem az első vagy második alkalommal kilyukadt az oldala, mert annyira silány műanyagból készült. Bementem a Tecsóba, ahol közölték, hogyha gariztatni akarom, akkor az egész gépet el kell küldeni emiatt. Talán télen meglépem, ha sok feles időm lesz ilyen hülyeségekre. Mindenesetre utánanéztem a neten, eredeti MTD alkatrész 5500, olcsósított a bulimocitól 2000. Rendeltem kettőt az utóbbiból, aztán majd ha végleg széthullik, akkor ráteszem azokat. Amilyen szemét a gyári, igazából tökmindegy melyiket veszem, és nyilván nem a túlárazottat fogom. A fej annyira nem jött be tervezés szempontból sem. Van benne egy rugó, ami könnyen kiesik, ha leszedem damilt cserélni, és ha elfelejtem visszarakni, akkor ledarálja az egész damilt, amit rátettem, szóval erre figyelni kell. Összességében azért hozza, amit vártam, lehet vágni vele, de nem a csúcs szuper kategória. Szerintem megérte az árát arra a pár évre, amíg elhasználom.
2018. szept. 27. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!