Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kapálógépet 80-90e -ért?

Milyen kapálógépet 80-90e -ért?

Figyelt kérdés

Nézem a kínálatot, van Hecht 60e -ért, de sokan írták rá, hogy 15 perc múlva leáll mert túlmelegszik.


Néztem, egész korrekt MTD van vagy einhell, de ezekre is írják, mármint csak a márkára, hogy azt soha.

Nem hiszem el, hogy csak a Honda gyárt jó kapálógépet és csak 150e -től lehet elkezdeni.


Milyet vennétek ennyi pénzért? Mindenképpen benzinest szeretnék, mert az elektromos gyenge és őrületbe kergetnek a kábelek.



2018. jún. 5. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg használt jó állapotu Rk-02 es venni.

Egyébként minden van hozzá,újra lehet varázsolni .

Az MTD kerüld nagy ívben .

2018. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Újat szeretnék a garancia miatt.

Szerinted nincs újonnan 80-90e-ert használható gép?


Mi a baj az MTD-vel?

2018. jún. 5. 22:43
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Megoldás lehet még hogy veszel egy motorhibás tönkrement rk 02- es gépet fillérekért ledobod róla a motort és veszel rá egy új Briggs vagy Honda motort. Három éve 70 -ért vettem rá egy Hondát.
2018. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ha elektromossal próbálkoztál, akkor nyilván valami talpalattnyi kerted van, tehát a legolcsóbb, legbóvlibb gépet se fogod olyan sokat használni, hogy tönkremenjen.

Meg persze, a legapróbb gép is megfelel neked feltehetőleg.

Azt sem írtad, hogy sorközművelésre kellene-e, vagy az üres földet előkészíteni.

Ha valami olcsó kínai mellett döntesz, és nem akarsz rizikózni, akkor némi felárral a legtöbb esetben lehet Briggs motoros változatot kapni, ott már csak maga a hajtómű lesz a kérdéses, de olyan sokat nemigen fogod használni, hogy elkopjon.


Ha valami komolyabb gépet szeretnél, akkor meg 100-110 között van új Szentkirályi KF-04 gép 4 LE-s Briggs vagy Honda motorral. (Én a Hondát szeretem jobban.)

De ilyent használtban már kimondottan jó állapotban lehet venni 60-70 között. Garancia nincs rá, de az újra is csak 1 év szokott. Ha a használt eddig működött, akkor nagy baja nemigen lehet, legrosszabb esetben kapatengely-szimeringet kell cserélni, ha sokáig állt, meg karburátort tisztítani, ezeket egy olcsóbb szerelő is megcsinálja egy 10-esért, ha te nem értesz hozzá.

2018. jún. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem ipari felhasználásra kell, azt írtam volna.



Kb 1400m2 a telek, mínusz a ház meg pár rész ami nem föld.

A vetés már megvolt, max kicsit rendezni kell pár helyen a vetőterületet. Illetve majd jövőre fellazítani a már felásott és előző évben használt részeket.


Amire nagyon kellene, az a területrendezés. A kert nagyrészt hepe-hupás, gyomos. Fel akarom rotálni az egészet (nem egyszerre egyhuzamban). Fel kell tudja szedni a gép a több éve nem használt talajt, lazítsa fel, illetve rajta a megmaradt növényzetet (már amit nem tudok lekaszálni, nyírni előtte).


Az elektromos is képes erre korlátozottan, ha előtte jól fellocsolom, csak épp hamar kidöglik alóla és tönkre is megy.


Nem akarok használtat venni. Szeretem a technikát, szeretek mókolni, de jelen esetben nem akarok szarakodni a buherálással, majd egyszer, most nincs rá időm. Most készen szeretnék venni egy gépet amivel max annyi a dolgom, hogy összerakom és feltöltöm olajjal, plusz az éves karbantartások.


Olvasgattam, van gyíkon is egy szaki aki leírta, hogy tök mind1, hogy honda vagy thorx (mtd) mert ugyanazt tudja mind, csak többnyire a felhasználó hibájából megy tönkre. (berohadt benzin, nem cserélt levegőszűrő, lejtős talajon járatás, stb)


Tehát legyünk egyszerűbbek. 80-90e-m van rá és újat szeretnék, boltból, nem magánszemélytől, nem ipari felhasználásra. :)

2018. jún. 6. 09:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja hogy a Honda meg az Mzd Thorx ugyan azt tudja az nem szakember. Igen szokott ide írni iyeneket. Kiemeli mindig hogy azok a motorok csak a használóik miatt mennek tönkre. Ami persze nem igaz. A Honda meg Briggs húsz évig elmegy. Ezt ne várd egy Mtd Thorx-tól. De ha mint írod nem adsz többet érte akkor kár itt tanácsot kérni. Hozz ki egy 80 ezrest és kész. Te már úgyis eldöntötted hogy azt veszel.
2018. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#mtd thorx
2018. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt döntöttem el, hogy 80-90e -nél nem adok érte többet. Ne mondjad már, hogy ennyi pénzért otthoni felhasználásra csak szart lehet kapni.
2018. jún. 6. 13:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vettem egy használt alsórészt 15-ért,az egyik legkomolyabb aljút! Nézd meg egy Robi 161 hajtásházát,és nézz meg egy bármelyik mait!

Szóval szimmeringet,csapágyakat cseréltem benne másik 15-ért(a csigatengely alján duplasoros van,az drága)

Vettem rá egy Honda motort.Ez így volt cakk~pakk 85~90k

Ennek 4 éve...

Írj rám 10~12 év múlva,akkor is napi használatban lesz.

Az a m2 azért nem kevés!...igaz,itt Szegeden feketeföld van,az fogja.

2018. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Azt döntöttem el, hogy 80-90e -nél nem adok érte többet. Ne mondjad már, hogy ennyi pénzért otthoni felhasználásra csak szart lehet kapni."

Hát ha 1000 m2 körüli durva talajt akarsz megdolgozni vele, akkor bizony ennyiért nem fogsz tudni használhatót venni.

Mondjuk, az elképzeléseidet jól minősíti, hogy képes voltál ilyen munkára megvenni egy elektromost, ami leginkább egy 100 m2 körüli "nagybirtokokhoz" való.


Én nem is azt írtam, hogy egy ócska trágyadombot vegyél, hanem hogy egy újszerűt. Hidd el, az elkövetkező 10 év távlatában sokkal kevesebbet kell majd ráköltened, meg nélkülöznöd hiba miatt, mint ha veszel egy ilyen 80 E-s új gépet.

De a te döntésed, nem mi fogunk szopni vele 3-4 év múlva.


Egy 4 LE Honda vagy B&S motor, magyar hajtóművön, ez a minimum, ami hosszabb távon is meg fog felelni neked.

Ehhez csak 2x2 kapatagot fogsz kapni, amivel fel is tudod veretni a letömörödött talajt. De még érdemes venned hozzá 2x1-et, mert ha már nagyjából laza a talaj, akkor egyenletesebben dolgozol 6 kapával (tavasszal, veteményezés előtt, vagy nyáron gyommentesen tartani a kiürült részeket), plusz egyenletesebben is halad, mert nem akar mindig oldalirányba elmenni, az elbillenés miatt. (Unokaöcsém nézte csodálkozva tavasszal, hogy hogy tudom megtartani a rotát 8 kapataggal, mikor ő 4-gyel is alig tudja megfogni az övét, pedig az egy lóval gyengébb. Mondtam neki, hogy pont ez a lényeg, mert a 8 taggal úgy megy, hogy elég fél kézzel fogni, mivel egyenesen halad, nem dől félre.)

2018. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!