Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az árpaszalma granulátum a...

Az árpaszalma granulátum a tavat, igaz, hogy a bomlásával legfőképp hidrogén peroxiddal algamentesíti?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy elég jó, csak sok kellene a tóba a vízmennyiség miatt...

Ha tényleg a hidrogén peroxid a lényege, akkor vennék azt inkább litereset...


[link]


2018. júl. 15. 06:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a probléma?
2018. júl. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tiszteletem!

Új tó, algásodik, néhol fonalalga is megjelent, a zöld alga folyamatosan jelen van...

15m3-es, legmélyebb pontja 130cm, aranyhalak vannak benne 25 db kicsike, a vízfelületet egész nap érte a nap, tegnap stéget építettem rá ami lefedi kicsit több mint 1/3-át...

De szeretnék az algától mihamarabb megszabadulni, de kicsit brutálisnak tűnik a hypo-zás klórozás a halak miatt, így gondoltam az árpaszalmára, csak úgy drága kicsit és voltak akik azt írták, hogy nem is használt... :(

Keringetés és levegőztetés túl van méretezve benne, a növények még nem terjedtek el, folyamatosan hordom bele. Tavirózsa még nincs benne, (majd lesz) a vízparton növények vannak, de nem valami sok.

A szivattyú egy fentebbi mederbe tolja szűrőn és uv szűrőn keresztül a vizet, majd onnan egy kisebb mederbe és onnan át a nagyba. Egy nap kétszer átforgatja kb a vízmennyiséget.

(próbáltam mindent leírni ami hasznos lehet)


Kép:


[link]

2018. júl. 15. 07:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha az az uv szűrő jól működne nem kellene árpaszalma. Egyébként egy raselzsák árpaszalmát beteszel a csobogó alá azt csá. Hogy mi oldódik ki belőle nem tudom de nekem használt
2018. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt had kérdezzem meg, hogy a russel zsáknyi adag 15m3-hez elég?

Milyen sűrűn kell cserélni?

Őszintén szólva, lövésem sincsen, hogy honnan szerezhetek árpaszalmát, mert gugolba is ha rákeresek, akkor csak a granulátumokat adja ki meg a kicsi 3l-es zsákosakat jó sok pénzért... :S

Honnan lehet szerezni nagyobb mennyiségben?

2018. júl. 15. 13:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Jahh, az uv szűrő már akkor került bele a rendszerbe, amikor már fertőzött volt, magyarán a vízből eltünteti, de újraképződik folyamatosan... Valami olyan kellene ami leszedi a kövekről mindenről! ;) Jó lenne az árpaszalma, csak Balatonfüred környékén nem találok nagyon...
2018. júl. 15. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Földesgazdáknál kell érdeklődni. 15 köb- be két ötkilós krumplis zsákot használok.
2018. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fonal alga ellen nem hat
2018. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó lesz az! Már megvan honnan veszem, siekrült a dolog!

Még egy kérdésem lenne, miért csak az árpaszalma jó? Más szalma, széna, nem jó erre a célra?

Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 16. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!