Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomírtásra ötletek?

Gyomírtásra ötletek?

Figyelt kérdés
A fele kertem le van szórva kaviccsal. Idén nagyon elszaporodott a gyom, gazolni szinte lehetetlen, mert amint ráesik az eső újra visszanő 2 nap alatt. Gyomírtó szerek ki vannak zárva, mivel van 2 macskám, akiket nem tudok bezárni a lakásba 2-3 napra, megmérgezni pedig nem szeretném őket. Tudtok esetleg házi gyomírtót, vagy esetleg olyan gyomírtószert ami nem káros az állatokra?

2018. júl. 20. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ecettel spriccel le, az gyomírtóként müködik. Esö után valószínüleg jönnek elö újabbak, akkor ismételni kell, de ez nem mérgezö
2018. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
A macskák nem esznek gyomot ,attól hogy kiszórod nem lesz bajuk .
2018. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Létott már valaki macskát gazat enni?
2018. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én láttam már a sajátomat gazt enni. 😀 nyilván nem jókedvemből keresek olyat ami rá ártalmatlan. Köszönöm az ecet javaslatot, kipróbálom :)
2018. júl. 20. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha rossz a gyomra, persze ehet zöldet. Van olyan gyomirtó, ami a klorofilt bontja le, ettől pusztul ki a növény. Azt hogy mérgező-e, sajna nem tudom.
2018. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan gyomírtózhatsz.

Először Sencor vagy Pendigan a magról kelők ellen. Nem mérgezők.

Permetezés után m²-enként 10 L vizet kell rálocsolnod a kavicsra.

Utánna Fozat a már ki kelt gyomok ellen. Ez melegvérüekre veszélytelen.

Ezt permetezés után 6 óráig nem érheti csapadék.

Ezt évente egyszer, maximum kétszer kell megcsinálni.

Takarhatod fekete fóliával is ha nem akarsz permetezni. De fólia levétel után a magról kelők újra nőnek.

Szoktak sózni is. Aztán kidöglik lassan minden más is a kavics kőrnyezetépen. Ugyan ez igaz a hypózásra is.

2018. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Etesd meg a macskát ne kelljen legelnie szegénynek.
2018. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 6-os ezt szerintem kipróbálom 🙂
2018. júl. 20. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!