Kezdőoldal » Otthon » Kert » A mikulás virágomról letört...

A mikulás virágomról letört egy szép ágacska, sok kis fiatal levélkével. Tudom-e gyökereztetni vízben vagy földben?

Figyelt kérdés
2018. szept. 3. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni. Állítólag szándékos dugványozásnál közvetlenül valamelyik szárcsomó (nodus) alatt kell levágni a hajtást, a kifolyó tejnedv meg a vágásfelületnek 100°C feletti platnihoz érintésével lehet megalvasztani (pl. főzőlap platni stb.). Ez nálad elmaradt nyilván. Én mostanában kerti hibiscus gyökereztetésével próbálkozom és Clonex néven kapható folyékony (?), gyökereztető hormont tartalmazó folyadékba teszem kb. 1 napra a hajtásvéget, utána vízbe. Akár vízbe, akár laza, homokos ültetőközegbe (esetleg tőzegbe) teszed a dugványt, mindenképpen párás környezetet kell biztosítani, azaz lakásban pl. egy levágott aljú (üdítős) PET palackkal kell lefedni. Ezután reménykedhetsz. Számomra azért megnyugtatóbb a vízben gyökereztetés, mert akkor mindent lehet látni. A behomályosodó, zavarosodó vizet naponta-kétnaponta érdemes cserélni. Ha a megjelenő gyökerek elérik az 5 cm-t, akkor ajánlják cserépbe ültetni. Félárnyékos helyre tedd, de érje sok fény, de valamennyi azért kell neki.
2018. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nálam tört le egyszer egy ág úgy hogy lógott rajta. tehát nem teljesen


Aztán vissza kötöztem és visszagyógyult neki. Azóta is köszöni jól van pedig már 2éve volt.

2018. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mikulásvirág könnyen gyökerezik, vízben és földben is meg fog maradni nagy valószínűséggel.

Legalább a levelek felét szedd le alulról, szerintem vízben érdemesebb próbálkozni, mert földben talán több levele leszárad. Csapvizet használj, mert abban a klór miatt nehezebben lép fel rothadás.

Ha még most tört le, akkor 1-2 napig üres edénybe állítsd, hogy beszáradjon a törés. Ha már napok óta vízben van, akkor mindegy.

2018. szept. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!