Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan szoktátok komposztálni...

Hogyan szoktátok komposztálni az állati ürülékeket?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék belefogni az állattartásba. Kezdetnek nyúl, kecske, juh. Most kezdem kialakítani az állatok helyét és a jövő évi komposztot is. A kérdésem az lenne, hogy a kerti zöldhulladéknak kialakított komposztba lehet rakni az állati trágyát? Vagy azt külön érdemes tárolni?
2018. szept. 30. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A trágyát külön trágyadombra szokták gyűjteni, és ha "megérik" akkor szokták trágyázásra használni, jellemzően kiskertben, hogy ásás előtt szétszórják és beforgatják az ásással a földbe. Ha vegyesen rakod a trágyát és a komposztnak valót, akkor abból is a végén trágya lesz. Ha külön szeretnél komposztot, akkor külön kell gyűjtened. Régen nem foglalkoztak a szelektív gyűjtéssel, minden ment a "dombra"
2018. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És a komposztnak van bármi más hatása, mint a trágyának? Megéri külön gyűjteni? Komposztban sem vagyok profi, de 3 éve már hogy komposztálok (mióta itt lakom) így abban már van némi tapasztalatom. Trágyába semmi.
2018. szept. 30. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
A trágya sokkal erősebb minta komposzt. Nem is egyformák,pl a tyúktrágya kiéget mindent ha direkt a növényre kerül. Azt mondják, a marhatrágya a legtutibb. Mi amikor trágyáztuk a kertet, késő ősszel, tél előtt szétszórtuk a földön,majd tavasszal beástuk. Nem is kell minden évben trágyázni nálunk elég 3-5 évente. Gondolom ahol sovány a föld, ott kétévente. Amikor a futórózsáimat ültettem, ástam egy mély gödröt, az aljába tettem egy zsák marhatrágyát tőzeggel keverve, majd rá földet, és abba a rózsát. Ez két éve volt, idén a rózsa "begyújtotta a rakétáit", kb 3 métert nőtt egy év alatt. Amikor gyümölcsfát ültet az ember, akkor is hasonlóan kell eljárni. A trágyának az a lényege, hogy legalább fél-egy évet pihentetni kell mielőtt felhasználod.
2018. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"tél előtt szétszórtuk a földön,majd tavasszal beástuk"

Na, ez egy rossz szokás volt. Kiszórás után 1-2 napon belül be kell forgatni, különben a trágya "megég", azaz kiszárad, és a hatásának felét elveszti.


Az igaz, hogy a komposzt a trágya lebutított verziója, sokkal silányabb hatással.

Nyugodtan lehet vegyesen gyűjteni a kettőt, az eredmény így lesz a legjobb, ha sikerül elkerülni a túlzott betömörödést, berothadást.

2018. okt. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Utolsó tömör volt, de sokat segített. A komposztot szoktam forgatni, talán nem fog betömörödni így sem.
2018. okt. 1. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!