Kezdőoldal » Otthon » Kert » Otthonra, kisebb kerti munkákr...

Tom0919 kérdése:

Otthonra, kisebb kerti munkákra, milyen típusú benzines láncfűrészt vegyek, vagy milyet ne?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Nem vennék benzinest.

Nem szeretem, ha az anyámat szidják 3-5 km es körben, mert pont bőgetem a benzines láncfürészemet.


Nekem körfűrészem van, és elektromos láncfűrészem.

2018. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

1 es figyelted a kérdést ??

Benzinest kérdeztek !!

Nem ismered a kérdezőhelyi adottságait .

Honnan tudod hogy van mindenhol megfelelő villany hálózat ?

Gondolom 50 m hosszabbítót sem szivesen húzkodna maga után ,mert én sem .

2018. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Vegyél a legkisebb husit! az enyém (H137)majd' húsz éves...anno 34ezer volt. Probléma nélkül eddig.

Most 65~70 körül van a H135-s.

2018. szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Kisebb kerti munkára: a legolcsóbbat, ami már nem szuperbóvli. Az alkalmi használattól, pár faág levágásától nem fog tönkremenni.

Tulajdonképpen, még egy 18 E-s piacos fűrész ellen is csak az szól leginkább, hogy 50 cm-es a lapja, meg nagy, erős, nehéz gép, pontos vágásra nem alkalmas. Nekem van ilyenem tartaléknak, próbából döntöttem (és daraboltam) már vele olyan fűzfát, hogy az 50 centis lap nem érte át.

Egy ilyesmit már érdemes neked megvenni:

[link]

Vagy ha van ismerősöd, akivel meg tudod nézetni, vagy szereted a szerencsejátékokat, akkor egy márkás használt hobbigépet is vehetsz ennyiért.


Abban igaza van az elsőnek, hogy ha hosszabbítóval eléred a kert legtávolabbi pontját is, akkor sokkal jobban jársz egy elektromossal.

2018. okt. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elektromost gagyinak tartják, mert állítólag műanyag, a a nem tudom micsodája.... Szerintem ennek a kérdező is utána járt már, hogy a benzinesek megbízhatóbb darabok....


Egyszerűen be kell tartani a használatának időpontját. Sok helyen önkormányzat szabályozza, hogy mikor szabad motoros fűrészt, fűnyírót, és egyebeket használni. Ha ez be van tartva, azt szidnak a szomszédok, akit akarnak....

2018. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elektromost azok tartják gagyinak, akik egyáltalán nem értenek hozzá.

Nem azért van benne a műanyag fogaskerék, hogy gyorsan tönkremenjen, hanem mert nem vezeti az áramot.

Ha nem lenne műanyag a hajtásátvitelben, akkor egy zárlat esetén ki tudna jutni a delej a lapra, és agyon.aszná a használót.

A műanyag fogaskereket lehet cserélni szükség esetén. Kivéve a nagyon régi gépeknél, amiknél már nincs pótalkatrész.

2018. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na te aztán 6-os vágod a csízíót..... A villanymotor tengelyére akkor juthat ki az áram ha te rákötöd különben soha a büdös életben.Ezzel az erővel az összes sarokcsiszoló,fúró,de még a konyhai eszközök fogaskerekei ami érintkezik a kihajtással műanyagból kéne lennie-de nincs.Elektromos láncfűrész azon típusai melyek nem rendelkeznek kuplunggal-azért műanyag meghajtó kerekesek ,ha megszorul és törni kell valaminek akkor az törjön és ne ugorjon ki az ember kezéből.A márkás elektromos gépek nyílván nem gagyik csak azok amik már új korában se ér egy fabatkát sem... egyébkáént meg arra amire tervezték őket-építőipar tökéletesen alkalmasak.Tüzifa darabolásban súly/teljesítmény arányban nagyon alul maradnak a benzines gépektől.Vegyünk egy példát egy vérprofi kategória legteteje Stihl MSE 200C : 2.4 pont a súly/teljesítmény arány pedig csak 4.4 kg.Nézzünk egy benzines gépet pl MS 251 teljesítmény/súly 2.2 pont pedig 4.8kg a kicsike.Tehát nyugodtan kijelenthetjük az elektromos láncfűrészek királykategória nem nyúlyt annyit mint egy 45ccm benzines gép.Kérdezönek meg a Husqvarna 135 Mark 2 gépet ajánlom,nem fogod megbánni.
2020. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!