Kezdőoldal » Otthon » Kert » Permetezéshez milyen maszkot...

Permetezéshez milyen maszkot vegyek?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnékami tényleg profi,és mindent kiszür,nézegettem aktiv szén szürös már van 8000 ft ért az már megfelel?
2018. okt. 11. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az már akár jó is lehet. De nem ár alapján lehet eldönteni, hanem a maszk alapján. (Elvégre, adhatnak 8000-ért olyant is, ami máshol csak 500, és semmire se jó.)


Az aktív szén az tényleg jónak ígérkezik, kiszűr mindent, időnként cserélni kell.

Maga a maszk meg legyen gumiperemes, mert ami nem gumis, az soha nem fog az arcra simulni, és a belégzés fele az arcbőr mellett, szűretlenül fog történni.

Azt már nem is írom, hogy fontos a kilégzéshez való békanyelves (visszacsapó) szelep, de ez már a kevésbé komolyakon is szokott lenni.

A 3M márkájúak elég jók, a megfelelő 2 db szűrővel (ezeket külön kell venni a maszkhoz). De nyilván más jó márkák is vannak.


Hátrányuk ezeknek, hogy ha nem csak 5 liter, hanem tényleg komolyabb mennyiségű permetet szórsz ki motoros háti géppel például, akkor vagy túl meleg a levegő, és akkor hiába a légzéskönnyítő szelep, mégis egy idő után már nem kapsz rendesen levegőt, vagy pedig hideg az idő (pl. tavaszi lemosásnál), és akkor a kilégzett párától csupa víz lesz az egész, a maszk belső oldalán is folyik a víz.

De a permetet kiszűrik.

2018. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig ilyet használtam,de vajmi kevest ér...permetezés után sokszor kapart a torkom vagy úgy éreztem mintha gombóc lenne benne [link]
2018. okt. 12. 07:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Ó, hát ez csak porok ellen ér valamit, de az ellen se sokat. Pont erre a típusra utalva írtam, hogy "ami nem gumis, az soha nem fog az arcra simulni, és a belégzés fele az arcbőr mellett, szűretlenül fog történni."

Csiszoláshoz használtam ilyent, és munka után mindig egy-egy fekete csík volt az orrom két oldalán, ahol belélegeztem a poros levegőt, és a kilégzésnél lecsapódó pára miatt szépen megfestette az arcomat.


Permetezéshez már nem veszek fel maszkot, inkább a szelet figyelem, és ha pl. nyugatról fúj, akkor a motorossal lenyomom a fát északról, aztán meg délről, így nem jön rám a permet. Vagy legalábbis nem sok. Úgy gondolom, ez nem jelent több kárt a szervezetemnek, mint egy forgalmas főút mellett gyalogolni ugyanennyi ideig.

2018. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!