Kezdőoldal » Otthon » Kert » A növényeim értik amit mondok...

A növényeim értik amit mondok nekik?

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 21:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
A virágoknál sokkal értelmesebb élőlények sem értik meg az emberi beszédet, a növényeknek nincsenek a beszédben foglalt információ feldolgozására alkalmas szervei (lásd. fül, agy). Jó hogy a matekleckét nem akarod megíratni a fikuszoddal.
2008. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
64%
:D Köszi nektek, jót mulattam!! Imádom ezt az oldalt, komolyan, nem kell ide vígjáték! :D:D
2008. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
67%
Hát szerintem nem igazán.
2008. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
94%

Érteni, nem értik, amit mondasz nekik, de a hanghullámokat nagy valószínűséggel érzékelik. Pár éve volt is egy ilyesféle kísérlet, ugyanolyan fajú növényeket külön helyiségekben helyeztek el, ugyanúgy táplálták őket, csak minden szobában különböző stílusú zenéket játszottak. Érdekes módon azok a növények lettek a legszebbek, amelyeknek klasszikus zenét játszottak. (asszem zöldségek is voltak, és ott nőttek legnagyobbra a tökök :D)

A kakaócserjére meg egy elég logikus magyarázat szerintem az, hogy amikor a hernyók kikezdik a növényt, bizonyos kémiai anyagokat választ ki, amelyek vonzzák a darazsakat.


(mondjuk ez inkább egy olyan kérdéshez tartozna, hogy a növények hogyan kommunikálnak a környezetükkel)

2008. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
69%
Szóval az a lényeg, ha szép növényeket akarsz beszélj nekik sokat és játssz nekik klasszikus zenét. :)
2008. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Hát érteni nem értik de érezni tutira.szal csak beszélj hozzájuk nyugodtan, károd biztosan nem lesz belöle...:D
2008. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem érezni érzik ha szeretd őket mert ezt mindenki érzi!

És ez bzonyitott tény hogy érzik a szeretetet. multkor a tv ben volt hogy az egyik iskolában olyan növény termést hozott ami még soha magyarországon a nevét nemtudom mér. és a takaritonő aztmondta hogy beszélni szokott hozzá.

2008. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
SZerintem ez olyan ellentmondasos dologMert nem erthetik de megis ha beszelunk hozzajuk akk szebbek!Ezzen erdemes lenne gondolkodni!
2008. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én nem tudom...De az biztos,hogy amikor rendben volt a házasságom,virágoztak,növekedtek.S amikor veszekedtünk,haragudtunk,megálltak a fejlődésben.
2008. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
abszolút! persze nem a szavakat, de ha szereted őket, azt nagyon érzik. van jópár eukaliptuszom, több olajfám, fügém, citromom, murvafürtöm, sundaville-em, fügekaktuszom, főleg mediterrán dézsás növények, és szerintem még sosem kaptak tápot, mégis fantasztikusak! szeretve vannak az egész család által. vagy rosszul gondolom? :)
2010. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!