Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mini petúniát szeretnék...

Mini petúniát szeretnék otthoni célra termeszteni Hol tudok kisvirágú petúnia magot, vagy dugványt beszerezni saját részre nevelni?

Figyelt kérdés

#petúnia #kisvirágú
2018. dec. 12. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából én sem tudok válaszolni, de azt tudom, hogy magról nevelni nem valami egyszerű. Ha csak pár tő kell, akkor érdemesebb a palántát megvenni piacon, Obiban.

Lakásban szinte lehetetlen felnevelni, szabadban áprilisban hozzáfogva pedig nagyon sokára lesz virágzó növény.

Azt kizártnak tartom, hogy dugványt áruljanak bárhol is, vagy akár hogy saját célra szaporítson dugvánnyal egy virágtermelő cég.

Azt hiszem, neked nem is az igazi Petuniára van szükséged, hanem Calibrachoa néven keresd a neten.

2018. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de dugványt csak árul valaki?
2018. dec. 14. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagybani dugványozást nem folytat senki, sehol. Magról szokták szaporítani a petúniaféleségeket, mert szebben bokrosodik, nem lesz féloldalas, és sokkal olcsóbb is, mint átteleltetni az - esetleg beteg - anyatöveket. Ugyanilyen okból muskátlidugványozás is csak házi körülmények között szokott történni, nagyban csak magról v. sejttenyészetből.
2018. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 24. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!