Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek kert ásásèrt...

Szerintetek kert ásásèrt mennyit lehet elkèrni?

Figyelt kérdés

Kb 15*10 m es kertet kellene fel ásni nagymama szomszèdasszonyánál.

Nem vagyok tisztában mi lehet reális összeg ezèrt?Pest megye èszaki rèsze.


2019. febr. 11. 21:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
95%

Egy óra alatt rendes kötött talajban 40 m2 már igen jó eredménynek számít. A második órában ez már nem fog menni.


Kb. 5 évvel ezelőtt 500 Ft órabérben ástak kertet, szétnéztem a neten, ez általános volt mindenfelé.

Most már nem nagyon van ember ilyen munkákra, így feltehetőleg 7-800 Ft körül lehet az órabér.

Tudom, logikusabb lenne a m2-ár, de talajtól is erősen függ a nehézségi fok, ezért szoktak órabérben ásni. Nem támaszkodni a nyélre, hanem ténylegesen dolgozni, mert akkor legközelebb nem hívnák.

2019. febr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
11%

Ha rendszeresen művelt, nem elősször felásott terület, akkor tényleg megvan fél óra alatt...

Ha tele van gyökerekkel, szenvednibkell vele, akkor egy teljes délelőtt is lehet, így aztán látatlanban árat sem lehet kalkulálni rá.

Én becsületesen szünet nélkül elvállalok nálunk a faluban bármilyen munkát számlaképesen 2000ft óradíjjal...

Kivéve ha fűnyírás, arra a kert állapota alapján árazok.

2019. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!